BEKSTVO IZ ZATVORA: Potraga za nestalim robijašima iz hrvatskog kazamata
HRVATSKA policija još traga za dvojicom zatvorenika koji su u petak pobegli iz riječkog zatvora, tako što su iskoristili vreme šetnje zatvorskim dvorištem i pobegli preko zida.
Foto Tanjug/AP
Njima je određen pritvor zbog sumnje da su počinili imovinska krivična dela, prenosi portal Dalmacija danas.
Iz Ministarstva pravde potvrđeno je bekstvo iz zatvora, kao i činjenica da su se zatvorenici prilikom bega povredili na bodljikavoj žici.
-Prilikom udaljavanja i savladavanja prepreka, osobe lišene slobode pretrpele su telesne povrede čiji intenzitet nije utvrđen. Odmah je o svemu obaveštena nadležna policijska uprava i sud, a trenutno je u toku utvrđivanje svih okolnosti ovog događaja, saopštili su iz Ministarstva.
U trenutku bega zatvorenika službeno u poseti stranci u zatvoru je bio i poznati hrvatski advokat Velimir Došen, koji je i bivši upravnik riječkog zatvora.
-Nastala je gužva, čulo se neko komešanje i prekinute su posete, a jedan zatvorenik je rekao da su dvojica pobegla, rekao je Došen za Novi list.
Došen kao bivši upravnik zatvora u Rijeci i u Šibeniku, s iskustvom rada u Remetincu, ali i osoba koja je zatvorila Goli otok, rekao je da u ovom slučaju ne vidi odgovornost policajaca ni upravnika zatvora.
-Iz svakog zatvora može da se pobegne, ali to je kratkog daha jer su po pravilu begunci uhvaćeni već za par dana i vraćeni u zatvor. Bežalo se plivajući i s Golog otoka, ali i to je bilo neuspešno, napominje Došen.
Hrvatski portal podseća da je pre pola meseca iz susedne zgrade suda pobegao privedeni muškarac nakon što mu je određen pritvor. On je pobegao kroz prozor na prvom spratu zgrade suda, ali ga je policija ubrzo uhvatila.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - NUKLEARNE VEŽBE: Ruske snage vežbaju elektronsko lansiranje raketa tokom nestrateških vežbi
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)