POSLE ZEMLJOTRESA U HRVATSKOJ: Otvorila se nova jama na Baniji, rupe se "približavaju" kućama

Танјуг

13. 04. 2023. u 23:11

NA Baniji, u Mečenčanima, pojavila se nova rupa duboka nekoliko metara, a stare, koje su nastale nakon zemljotresa, i dalje čekaju sanaciju.

ПОСЛЕ ЗЕМЉОТРЕСА У ХРВАТСКОЈ: Отворила се нова јама на Банији, рупе се приближавају кућама

Foto: Printskrin

Nova rupa otvorila se u potoku u blizini kuća, a u vodu je propala ograda koja ga je delila od dvorišta.

Meštani procenjuju da je dublja od sedam metara, prenela je Srna.

Nadležni od petka još nisu izašli na teren, a meštani su uznemirani što se nove rupe otvaraju i "približavaju" kućama, a stare još nisu sanirane.

Jedna od prvih i najvećih koja se otvorila u Mečenčanima posle potresa nalazi se imanju Nikole Borojevića.

Ta rupa, koja se nalazi u blizini njegove kuće, od dana kada se pojavila proširila se od tri do četiri metra u krug.

Borojević smatra da su nadležne institucije zakazale i da rupa nije sanirana jer se dugo čekalo odobrenje da bi moglo da počne da se radi, a onda se predugo tražio najpogodniji i najjeftiniji izvođač.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?