NASTAVLJAJU SE POTRESI: Zabeležena još dva zemljotresa u BiH (FOTO)

Tatjana Marković

23. 04. 2022. u 01:31

POSLE stravičnog zemljotresa od 5,7 stepeni, koji je odneo jedan život, u BiH su zabeležena još dva potresa nešto slabijeg intenziteta.

НАСТАВЉАЈУ СЕ ПОТРЕСИ: Забележена још два земљотреса у БиХ (ФОТО)

Foto: EMSC

Podsećamo, snažan zemljotres se dogodio oko 23.10 u petak, a u njemu je nastradala devojka iz Stoca i pričinjena je velika materijalna šteta širom Hercegovine.

Svega nekoliko minuta kasnije zabežen je i potres jačine 3,1 stepen po Rihteru. Njegov epicentar je bio 23 kilometra jugoistočno od Nevesinja na dubini od dva kilomera.

Oko sat vremena kasnije dogodio se još jedan potres na ovom području. Prema podacima sajta EMSC bio je jačine 3,9 stepeni.

Epicentar poslednjeg potresa je bio 18 kilometara severoistočno od Stoca na dubini od 10 kilometara.

(ATVBL)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?