ZLO UBILO DOBRO, MRŽNJA SATRLA LJUBAV: Služen parastos za srpske žrtve hrvatskog zločina na Petrovačkoj cesti

Novosti online

07. 08. 2021. u 13:19

SLUŽENjEM parastosa i polaganjem venaca na Spomen – krstu u mestu Janjila kod Bosanskog Petrovca, obeležena je 26. godišnjica stradanja Srba na Petrovačkoj cesti, tokom vojno-policijske akcije "Oluja".

ЗЛО УБИЛО ДОБРО, МРЖЊА САТРЛА ЉУБАВ: Служен парастос за српске жртве хрватског злочина на Петровачкој цести

Foto: Printskrin RTRS

Parastos je služio Njegovo preosveštenstvo episkop bihaćko-petrovački i rmanjski Sergije, koji je u besedi istakao da je baš na tom mestu, na Petrovačkoj cesti, smrt presrela život, zlo ubilo dobro, a mržnja satrla ljubav.

Jedan od najvećih zločina hrvatske vojske nad srpskim civilima, koji su u kolonama napuštali svoja ognjišta pred napadima, dogodio se na Petrovačkoj cesti.

Tada je hrvatska avijacija bombardovala kolone srpskih izbjeglica kod Bosanskog Petrovca u selu Janjila.

Ubijeno je devet civila, među kojima četvoro dece uzrasta od šest do 13 godina, dok ih je pedesetak ranjeno.

U akciji "Oluja" u avgustu 1995. godine sa vekovnih ognjišta protjerano je više od 220.000 Srba, a njih oko 2.000 je poginulo i nestalo.

(RTRS)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

PREPLAKALA SAM CELU NOĆ: Karleuša u panici zbog privatnih snimaka i slika - Sve smo pretražili, prevrnuli... (VIDEO)