BRITANAC KRIOGENSKI ZAMRZNUT: Ima želju da pobedi smrt i probudi se u dalekoj budućnosti
TELO jednog Britanca, koji je tražio priliku za produženje života, prevezeno je u Sjedinjene Američke Države u okviru naprednog programa za zamrzavanje u komori sa tečnim azotom, uz šansu da se ponovo probudi u dalekoj budućnosti, preneo je danas Miror.
Foto: Unsplash/Ilustracija
Pacijent 268 je jedan od više od 100 Britanaca koji su se prijavili da "pobede smrt" u nadi da će se vratiti u život na Institutu za krioniku u Mičigenu u SAD, u nekoj dalekoj budućnosti.
Čovek, nazvan samo kao "Pacijent 268", je potpisao ugovor sa Institutom za krioniku (CI), medicinskom organizacijom sa sedištem u Mičigenu koja upravlja laboratorijama u kojima se nalaze objekti za "dugotrajno krionično skladištenje", dizajnirani da "vaskrsavaju" ljude nakon dužeg vremena.
Uobičajena praksa kriogenskih procesa podrazumeva da se telo zamrzava nakon što pacijent premine.
Stotine Britanaca koristi ovu uslugu, a najnoviji pacijent koji je kriogenski zamrznut u kontejneru sa tečnim azotom, stigao je u SAD iz Velike Britanije ranije ove godine.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)