OSVOJILI ŠEST MEDALJA: Naši đaci uspešni na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi
NA 41. Balkanskoj matematičkoj olimpijadi (Balkan Mathematical Olympiad – BMO) u bugraskom gradu Varna, jednom od najznačajnijih srednjoškolskih matematičkih takmičenja, svih šest članova tima Srbije osvojili su po bronzanu medalju.
Foto: Matematička gimnazija
U timu Srbije su bili učenici Matematičke gimnazije u Beogradu Novak Despotović,Stevan Radivojević, Gvozden Lapčević, Vladimir Branković, Stefan Šebez i Strahinja Svrzić, učenik Gimnazije „Svetozar Marković” u Nišu.
Naši đaci osvojili su medalje u izuztenoj teškoj konkurenciji 132 takmičara iz 22 zemlje (10 balkanskih i 12 gostujućih reprezentacija).
Na "čelu" ekipe Srbije bili su Miljan Knežević sa Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Miloš Milosavljević iz Gimnazije „Svetozar Marković” u Nišu.
Preporučujemo
PRIPREME U MAJU I JUNU: Za buduće brucoše Fakulteta političkih nauka
13. 02. 2026. u 15:15
GEOGRAFSKI FAKULTET POMAŽE BUDUĆIM BRUCOŠIMA: Izdata zbirka pitanja za upis
13. 02. 2026. u 13:50
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)