TRI PREDSTAVE DNEVNO: U Pozorištu mladih otvorene "Novosadske pozoirišne igre" za decu i mlade, traju do 11 maja
„NOVOSADSKE pozorišne igre”, Međunarodni pozorišni festival za decu i mlade, počele su u sredu uveče u Novom Sadu, u prepunoj Velikoj sali predstavom "Sjaj zvezda na plafonu" Malog pozorišta "Duško Radović".
FOTO: Grad Novi Sad
FOTO: Grad Novi Sad
Publika će od 7. do 11. maja u Pozorištu mladih imati priliku da vidi ostvarenja umetnika iz Kanade, Španije, Hrvatske, Slovenije, Francuske, Češke i Srbije, a u bogatom festivalskom programu, uz prateće sadržaje i razgovore sa piscima, prikazivaće se po tri predstave dnevno.
FOTO: Grad Novi Sad
Članica Gradskog veća za kulturu Maja Čeremidžić Šainović sinoć je na otvoranju četvrtih "Novosadskih ozorišnih igara", istakla da međunarodni karakter Festivala doprinosi kulturnoj razmeni i omogućava deci i mladima da istraže različite oblike izražavanja i kreativnosti.
- Kažu da je dobar domaćin onaj koji čini da se svi osete kao kod kuće, bez obzira odakle dolaze ili kakva su im iskustva, a da je dobar gost onaj ko susretu prilazi s bezgraničnom radoznalošću, željom da uči o drugom, bez straha da proba nešto novo -kazala je Čeremidžić Šainović. - U ovom prostoru uzajamne razmene nalazimo povezanost i dragoceni trenutak koji nam umetnost pruža. Jer, pozorište putem ovakvih festivala pokazuje da stalno traga za novim načinima da, darežljivog duha, pozove decu i mlade ljude da u ove susrete uđu, s željom da sluša publiku upravo onoliko koliko želi da ona sluša njega.
FOTO: Grad Novi Sad
Ona je istakla da je raduje što svojim uspešnim trajanjem ovaj Festival u svom četvrtom izdanju polako utire put stvaranju nove tradicije u riznici kulturnih izraza koje Novi Sad baštini i koja će ga svakog proleća činiti i veselijim i lepšim.
„Novosadske pozorišne igre“ održavaju se uz finansijsku podršku Gradske uprave za kulturu grada Novog Sada, a Pozorište mladih kroz njih nastavlja ideju promovisanja Novog Sada kao Evropske prestonice kulture.
Preporučujemo
OD SRBIJE DO AMERIKE: U TOKU SNIMANjE DOKUMENTARNOG FILMA I SERIJALA „SVETI SAVA“
27. 01. 2026. u 12:30
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)