PRIPREMA SE "HEDA GABLER": Počele probe Izbzenove drame u JDP, u režiji Ive Milošević

Vukica STRUGAR

11. 03. 2025. u 15:42

U JUGOSLOVENSKOM dramskom pozorištu danas su počele probe predstave "Heda Gabler" Henrika Ibzena, u režiji Ive Milošević.

ПРИПРЕМА СЕ ХЕДА ГАБЛЕР: Почеле пробе Избзенове драме у ЈДП, у режији Иве Милошевић

foto S.Paroški

Iako je prošlo više od stotinu godina od prvog izvođenja, junakinja Ibzenove drame i dalje nam je prepoznatljiva, zato nova predstava postavlja pitanje - ko je ona danas? Zato, kako se u najavi ističe, sudbina Hede Gabler s kraja XIX veka usmerava ogledalo ka nama, danas i ovde, navodeći nas da se zapitamo da li smo postali išta svesniji i sposobniji da se suočimo sa tamom u sebi.

U predstavi igraju Jovana Belović, Joakim Tasić, Nebojša Milovanović, Milica Mihajlović, Marko Janketić, Lenka Petrović i Katarina Veljović.

Komad je prevela Sofija Bilandžija, dramaturg je Vesna Radovanović, scenograf Gorčin Stojanović, kostimograf Lana Cvijanović, kompozitor Vladimir Pejković, a scenski govor oblikuje Ljiljana Mrkić Popović.

Predstava "Heda Gabler" premijerno će biti izvedena u maju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena