EKSPERT OD SRBIJE DO TOKIJA : U Matici srpskoj predstavljena knjiga svetski priznatog ekonomiste Miroslava Jovanovića
U ORGANIZACIJI Odbora za iseljeništvo Matice srpske,u ovoj našoj najstarijoj ustanovi književnosti,nauke i kulture, predstavljena je knjiga prof. dr Miroslava Jovanovića „Evolutivna ekonomska geografije“ o kojoj su govorili prof. dr Dragan Stanić, predsednik Matice srpske, Igor Mirović, ekonomista, političar i književnik, Zoran Kolundžija, osnivač i direktor izdavačke kuće „Prometej“ i autor.
Foto : Matica srpska
Prikazujući knjigu prof. dr Miroslava Jovanovića, govornici su isticali i ukazivali na značaj publikacije ne samo za stručnu, nego i za širu društvenu javnost. Autor je izneo sve one bitne elemente na kojima počiva ekonomija svakog društva, koju neprestano treba usavršavati i evolutivno posmatrati.
Prof. dr Miroslav Jovanović, najpoznatiji je i najobjavljivaniji srpski ekonomista u svetu. Profesor je na ženevskom, te predavač na brojnim svetskim univerzitetima. Dugogodišnji je radnik u Ujedinjenim nacijama i jedini srpski autor preko 25 knjiga iz ekonomije na engleskom jeziku kod najuglednijih i vrhunskih svetskih izdavača, čija se dela koriste kao udžbenici od Srbije do Tokija. Dobitnik je jedne od najprestižnijih azijskih nagrada za ekonomiju. Član je brojnih stručnih udruženja i asocijacija, kao i član Saveta Odbora za iseljeništvo Matice srpske.
Nakon iscrpnog predstavljanja knjige i svojevrsnog predavanja, koje je praćeno sa velikom pažnjom publike usledila su i brojna pitanja na koja je autor odgovarao. Ovakvom promocijom dodatno je obogaćen program Matice srpske, kao i rad Odbora za iseljeništvo, koji nastoji povezati brojnu srpsku naučnu populaciju koja je u iseljeništvu, u odnosu na matičnu zemlju.
Preporučujemo
RUSKI ISTORIJSKI FILMOVI: Prateći program izložbe "Petar Veliki i Srbija" u Ruskom domu
10. 03. 2026. u 18:17
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)