PREMIJERA GALINOVE „AUDICIJE“: Nova sezona u leskovačkom Narodnom pozorištu
Narodno pozorište u Leskovcu novu sezonu započinje premijerom komada „Audicija“, savremenog ruskog pisca Aleksandra Galina, u režiji Andreja Cvetanovskog.
Foto: I.M.
Gorka komedija govori o grupi žena, različitih godina, intelektualnog i socijalnog statusa, koja pokušava da se izvuče iz bede i čamotinje ruske provincije tako što se prijavljuje na konkurs za rad u noćnim lokalima na Dalekom istoku.
Premijera je zakazana za 12. septembar, u 20 časova, a prva repriza je na repertoaru u isto vreme 26. septembra. Scenograf je Sergej Svetozarev, kostimograf Ivana Ristić, za muziku je zadužen Dimitar Andonovski, a za dizajn svetla Radomir Stamenković.
U predstavi igraju: Maja Janković, Mina Cocić, Suzana Grujić, Tanja Krčmarik, Petra Dimitrijević, Nataša Pejić, Aleksandar Mihailović, Filip Radivojević, Ivan Janković i Predrag Smiljković.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)