JUBILEJ "KAZANOVE PROTIV DON ŽUANA": Pedeseto izvođenje na Maloj sceni Opere i teatra "Madlenianum"
KOMEDIJA Miodraga Ilića "Kazanova protiv Don Žuana", nastala kao jedino rediteljsko delo glumačkog barda Predraga Ejdusa, imaće pedeseto izvođenje u četvrtak, 8. decembra, na Maloj sceni "Madlenijanuma".
foto:Zoran Škrbić
Od premijere 2016. godine predstava je punila salu teatra, a Predrag Ejdus ulogu Kazanove odigrao je poslednji put 8. juna 2018. godine. Pozorišna kritika odala je izuzetno priznanje Ejdusu-glumcu, neodoljivo šarmantnom majstoru karakterizacije, ali i Ejdusu-reditelju, nadahnutom i maštovitom majstoru scenske realizacije dramskog predloška. Predstava je obnovljena 2019. godine.
Obnovom ove drame,zahvaljzjući piscu i novom glumačkom timu (Tihomiru Staniću, Stevanu Pialu i Ivoni Kustudić,kao i Andrijani Oliverić, koja je igrala u prvobitnoj postavi), predstava je vraćena na scenu.
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)