STUDENTSKE PREDSTAVE NA SCENI "RAŠA PLAOVIĆ": U Narodnom pozorištu od 5.juna do 5.jula
U OKVIRU saradnje Narodnog pozorišta u Beogradu sa umetničkim fakultetima, u periodu od 5. juna do 5. jula, na Sceni "Raša Plaović" biće izvedeno osam studentskih predstava.
foto:Arhiva "Novosti"
Prva izvedena predstava biće monopera Grigorija S. Frida "Ana Frank": reč je o diplomskoj predstavi soprana Antonie Mirat (mentor prof. Božidar Đurović) u produkciji Fakulteta savremenih umetnosti i Muzeja žrtava genocida.
Potom će se na pozornici naći još šest predstava, a poslednji, osmi naslov biće "Elektra ili pad maski" (drama Margerit Jursenar), master rad studenta Fakulteta dramskih umetnosti Nevene Mijatović - u utorak 5. jula. Za sve predstave ulaz je besplatan.
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)