"UMESTO DA ONA MENE SAHRANI, JA MORAM NJU..." Deda ubijene devojčice slomljen od bola nakon današnje tragedije
DEDA jedne od devojčica koja je ubijena u hodniku škole "Vladislav Ribnikar", kao dežurna učenica, došao je da oda počast tragično nastradaloj deci i Draganu Vlahoviću, čoveku koji ih je dočekivao i pratio iz škole.
Foto N. Skenderija
- Sve mislim nije istina, javiće mi da je moja unuka došla kući - kaže neutešni čovek opisujući potom koliko je bolno pratiti naslednike i dodaje:
- Umesto da moja unuka sahranjuje dedu, ja nesrećnik moram nju... lepu dedinu odbojkašicu. Kako ćemo svi živeti dalje ne znam. I stariji unuk išao je u ovu školu. Sredila se dedina unuka, jutros obukla haljinicu, sreća moja i otišla da se slika - priča potreseni čovek za Republiku dok lista u telefonu fotografije voljene unuke.
Foto Z. Jovanović
- Poslala mi je iz Soluna snimak. Došli su sinoć s puta, tamo su proveli praznik. Majka kaže kud nisu ostali još jedan dan da izbegne tragediju - u nemoći govori deda.
Učenica drugog razreda nacrtala je omiljenog čiku iz škole, Dragana, koji im više neće poželeti dobro jutro kao obično i pogladiti po kosici sa osmehom . Ona je došla sa roditeljima da se poklone žrtvama pomahnitalog đaka OŠ ''Vladislav Ribnikar''.
Foto N. Skenderija
Otac devojčice hteo je da zalepi crtež na vratima škole, ali mu policajci nisu dozvolili zbog istrage i detaljnijeg uviđaja.
Na Cvetnom trgu okupio se veliki broj građana koji su došli da odaju počast tragično nastradalim đacima, ostavljajući cveće i paleći sveće.
Mnogo dece koja pohađaju ovu školu, kao i rođaci nastradale dece došli su na skup, a okupljeni su nosili i transparent kojim su poslali jaku poruku svima: Roditelji, razgovarajte sa decom.
Podsetimo, učenik osnovne škole ''Vladislav Ribnikar'' na Vračaru danas oko 8.40 časova hicima je usmrtio osam svojih vršnjaka i čuvara škole Dragana Vlahovića, a ranio sedam osoba, među kojima je i jedna nastavnica istorije.
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE SNIMAK HAPŠENjA OCA DEČAKA KOJI JE POČINIO MASAKR NA VRAČARU
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)