ZBOG IZOSTANKA PREDSEDNICE VEĆA: Odloženo suđenje za ubistvo mladića u Rakovici
U VIŠEM sudu u Beogradu danas je za 14. oktobar odloženo suđenje Damjanu Gvozdenoviću (21), optuženom da je u februaru prošle godine u Rakovici izbo nasmrt Aleksandra Tatalovića (21).
Foto: Tanjug
Suđenje je odloženo zbog izostanka predsednice veća.
Za sledeće suđenje su pozvani veštaci i jedan svedok.
Gvozdenović je ranije tokom iznošenja odbrane rekao da se ne seća trenutka kada je izbo oštećenog, tvrdeći da je tog dana mnogo pio.
On se optužnicom tereti za krivično delo teško ubistvo.
Sumnja se da je on 23. februara 2022. godine u večernjim satima nožem zadao Tataloviću više uboda u predelu trupa, usled kojih je Tatalović preminuo.
Gvozdenović se potom udaljio sa lica mesta.
Nakon intenzivnog operativnog rada, ovaj slučaj je rasvetljen i protiv njega je pokrenuta istraga 12. jula prošle godine, kada mu je određen pritvor.
On se predao nadležnim organima 14. septembra u pratnji svog advokata i od tada se nalazi u pritvoru.
BONUS VIDEO: MILjANA KECMANOVIĆ IZNOSI ODBRANU: Stigla u Viši sud sa advokatima, došli i roditelji ubijene dece
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)