APEL MUP Srbije: Pažljivo sa platnim karticama
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom, uhapsili su muškarca (33) protiv koga će biti podneta krivična prijava zbog postojanja osnova sumnje da je tokom aprila i maja ove godine izvršio više krivičnih dela falsifikovanje i zloupotreba platnih kartica.
Foto Z. Jovanović
On je, kako se sumnja, u filijalama dve banke u Beogradu, započinjao razgovor sa građanima i navodio ih da mu pokažu svoju platnu karticu ili je, koristeći njihovu nepažnju, krišom fotografisao ili zapisivao podatke sa kartica koje su držali u ruci.
Kasnije je, sumnja se, podatke koristio prilikom transakcija novca na svoje naloge u sportskim kladionicama sa računa ovih građana, a koje je oštetio za više od 125.000 dinara.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na građane da pažljivo rukuju svojim platnim i kreditnim karticama i da ih ne daju na uvid nepoznatim i neovlašćenim osobama.
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)