VITEŠKE BORBE U SMEDEREVSKOJ TVRĐAVI: Festival "Vitezovi i legende" za dane vikenda (FOTO)

Ненад Живановић

25. 09. 2022. u 22:57

U MALOM gradu Smederevske tvrđave, juče je počeo dvodnevni festival "Vitezovi i legende".

ВИТЕШКЕ БОРБЕ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ТВРЂАВИ: Фестивал Витезови и легенде за дане викенда (ФОТО)

Foto: Nenad Živanović

U ovom spektaklu posvećenom srednjem veku, posetioci mogu da uživaju u čarima viteškog doba, predstavljenim u vidu srednjovekovnog bazara, izložbama opreme, oruđa i oružja, i radioncama starih zanata. Najveću pažnju posetilaca privlače borbe vitezova u ringu, koje su takmičarskog karaktera.

Ove godine osim domaćih, na festivalu učestvuju i "borci" iz više evropskih zemalja, Slovačke, Češke, Bugarske, Rumunije, Francuske, Republike Srpske, i Severne Makedonije.

Organizatori festivala su JP "Smederevska tvrđava", Centar za kulturu Smederevo, i Udruženje za očuvanje starih zanata "Beli orlovi".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!