IZNENADIĆEMO I PENZIONERE! Vučić najavio povećanje plata, zdravstvenim radnicima već od januara
SRBIJA nema problem sa likvidnošću, istakao je večeras predsednik Aleksandar Vučić, najavljujući povećanje zarada za zdravstvene radnike i zaposlene u javnom sektoru, kao i moguća dodatna izdvajanja za penzionere.
Foto: Hepi Printskrin
- U ovom trenutku imamo 219,5 milijardi dinara na računu, toliko je para u trezoru. Nemamo problema sa likvidnošću - rekao je Vučić.
On je naveo da će od 1. januara zdravstvenim radnicima biti povećane plate pet odsto, a svima ostalima u javnom sektoru 3,5 odsto.
- Od 1. aprila svima ide pet odsto povećanje - rekao je Vučić i podsetio da su zdravstveni radnici već dobili povećanje, uz najavljenih 10.000 dinara, kao i da je minimalac povećan u doba korone.
- A, još ću da vidim sa premijerkom i ministrom finansija da još nekog iznenadimo, naše penzionere, sa malim poklonom - rekao je Vučić.
Dodao je i da voli da čuje primedbe Fiskalnog saveta, jer se njegovi članovi nikome ne dodvoravaju, i rade svoj posao odlično.
Vučić je naveo i da su mnogi kritikovali što država kupuje zlato, kojeg sad, kaže, imamo više nego ikada, ali ni blizu dovoljno, i škočila nam je cena, pa će se kupovati još, dodajući da guvernerka Jorgovanka Tabaković radi odlično taj posao.
Na kritike da je nemoguće da se ostvari da Srbija bude prva u platama, privrednom rastu, da ima najmanje mtvih, odgovara da to, ipak, može, i da se to i pokazuje.
- Može, kada se borite, radite, imate snove i živite za to. Dream big. Sanjaj mnogo, ali onda moraš mnogo i da radiš i da se boriš - rekao je Vučić.
Preporučujemo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (11)