NOVI ZAKONI O TRGOVINI U OKTOBRU I NOVEMBRU: Evo o čemu je reč
PRVI potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali najavio je danas da će tri nova zakona koja se tiču trgovine biti doneta u oktobru i novembru i na sistemski način omogućiti racionalno ponašanje maloprodajnih lanaca, distributera i veletrgovaca u korist građana Srbije.
Foto Shutterstock
Mali je rekao da će država u sledeća dva meseca izaći sa izmenama i dopunama Zakona o trgovini, novim Zakonom o zaštiti potrošača i Zakonom o sprečavanju nezakonitih trgovačkih praksi.
- Sada smo uredbom smanjili i ograničili marže za 20 odsto, a onda ćemo u oktobru i novembru zajedno sa budžetom za narednu godinu usvojiti te zakone koji će sistemski omogućiti racinalno ponašanje maloprodajnih lanaca distributera i veletrgovaca, a upravo u korist građana Srbije - istakao je Mali u razgovoru sa parom penzionera na Savskom Vencu, Milkom i Tomislavom Budimir.
Ministar je naglasio da je razgovarao sa dirketorkom Maksija i poručio da će biti i akcija sa sniženim cenama pojedinih proizvoda, kao i ranije.
- Ali akcija traje pet ili sedam dana za određeni broj artikala a ova sniženja na osnovu uredbe su u kontinuitetu najmanje šest meseci za sve artikle, a ima ih skoro 20.000 u Maksiju - i to je najbolji odgovor za one koji kažu nema više akcija - poručio je Mali.
Preporučujemo
Putinov obaveštajac: Suecki kanal i Transarktički koridor mogu efikasno da sarađuju
26. 04. 2026. u 22:45
Kina kao tiha energetska sila: Iz rezervi na tržište u pravom trenutku
26. 04. 2026. u 22:22
Srbija dobila novi set trgovinskih zakona: Osnovci neće moći da kupuju e-cigarete
26. 04. 2026. u 17:57
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)