"VRLO SMO ZADOVLJNI": Vučić saopštio kada se postavlja kamen temeljac kompanije "Ariston" u Nišu
PREDSEDNIK Srbije, Aleksandar Vučić je tokom obraćanja iz Niša, posle svečanog puštanja u rad gasnog interkonektora Srbija - Bugarska pričao i aktuelnoj situaciji u ovom gradu.
Foto: Novosti
Kada je u pitanju Niš, Vučić kaže da je nedavno primio ljude iz Brzog Broda da bi rešavao probleme oko dalekovoda.
- Ne postoji nijedno mesto u Srbiji u kojem sam proveo toliko vremena kao u Nišu. Mislim da sam u Nišu bio možda i 80 puta. Mislim da svi premijeri i predsednici zajedno nisu bili u Nišu od 1945. godine koliko sam ja puta bio. Ne zaboravite da smo i Dan srpskog jedinstva obeležavali u Nišu - kazao je Vučić.
Kaže da gledamo da podignemo jug, jugoistok i istok Srbije.
Dodaje da ćemo ovim obezbediti dovoljne količine gasa za svaki dom u Pirotu, Dimitrovgradu, Beloj Palanci i Nišu,a da će biti poseban centar u Knjaževcu odakle će moći biti pokrivena cela istočna Srbija.
Govoreći o dolasku kompanije "Ariston" u Niš, Vučić kaže da će kamen temeljac biti postavljen krajem februara ili početkom marta.
- Vrlo smo zadovoljni. Reč je o izuzetno važnoj, jednoj od legendarnih italijanskih firmi i kompanija. Rešavamo probleme sa snabdeavanjem električnom energijom i verujemo da ćemo uspeti sve da rešemo. Biće sve u redu - kazao je on.
Objasnio je da je pre 11 godina prosečna plata u Nišu bila 322 evra, a danas je 700 evra i da Srbija uvek radi na dovođenju novih investitora.
- Ja ne mislim da je to dovoljno i dobro. To je i dalje ispod proseka Srbije, pre svega zbog Beograda, Novog Sada i Bora, ali verujem da će ljudi u Nišu se polako približavati gradovima na severu. Mnogo smo energije i truda i rada uložili da investitore dovedemo - rekao je Vučić.
BONUS VIDEO: KAKO JE OPOZICIJA SASTANČILA SA STRANIM AMBASADAMA: Šta su im obećali zauzvrat?
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)