STANOVI OD 2019. POSKUPELI 40 ODSTO: Da li će i kada cene prestati da rastu?
JOŠ na prste mogu da se izbroje lokacije u glavnom gradu gde se "sveži" kvadrati stambenog prostora, tek izmalterisani, mogu pazariti za manje od 2.000 evra. Suma, koja je pre samo nekoliko godina izdvajana za najluksuznije delove prestonice, sada je gotovo minimum.
Novogradnja sve skuplja, Foto M. Anđela
Drastičan skok cene stanova, naročito ubrzan od početka rata u Ukrajini, pogodio je ne samo Beograd već i celu Srbiju. Prema poslednjim podacima Republičkog geodetskog zavoda, prosečna cena kvadrata novogradnje u Beogradu je dostigla 2.285 evra, što je za 10 odsto skuplje nego lane, za 24 nego pre dve godine, a više od 40 procenata u odnosu na 2019. godinu.
Kompletan tekst pročitajte u sutrašnjem štampanom izdanju "Večernjih novosti"
Foto: Novosti
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (1)