ORBAN NE ODUSTAJE: Mađarska planira da kupi 700 miliona kubika gasa od Rusije

MAĐARSKA očekuje da će tokom leta postići dogovor o kupovini dodatnih 700 miliona kubnih metara gasa od Rusije, rekao je premijer zemlje Viktor Orban.

ОРБАН НЕ ОДУСТАЈЕ: Мађарска планира да купи 700 милиона кубика гаса од Русије

Foto AP

- Vodimo pregovore sa Rusima o nabavci dodatnih 700 miliona kubika gasa. Smatram da ćemo uspeti da postignemo dogovor tokom leta. I onda će kod nas biti sve u redu - rekao je Orban za radio „Košut“.

Ranije je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov izjavio da Mađarska želi da kupi od Rusije dodatnu količinu gasa, a njena molba će biti pod hitno razmotrena.

BONUS VIDEO: 

"SMERČ" NA POLOŽAJU: Lansiranje raketa sa teškog višecevnog bacača

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

PRIČA O NAJSTARIJEM SRPSKOM KRSTU