NEMAČKU ČEKA "TEŠKA ZIMA": Ministar Habek ponovo upozorava - Neko će morati da smanji potrošnju

Новости онлајн

19. 06. 2022. u 22:38

AKO NEMAČKA ne uštedi gas u industriji i energetici, onda zemlju čeka „teška zima”, izjavio je nemački ministar ekonomije Robert Habek.

НЕМАЧКУ ЧЕКА ТЕШКА ЗИМА: Министар Хабек поново упозорава - Неко ће морати да смањи потрошњу

Robert Habek, Foto AP

Prema njegovim rečima, potrebno je intenzivnije koristiti nemačke termoelektrane na ugalj i puniti skladišta gasa.

Kako prenosi TV kanal "ZDF", nemački političar takođe planira da ovog leta uvede model aukcije gasa.

U suštini, industrijski potrošači koji mogu bez gasa, moraće da smanje potrošnju.

Podsetimo, američka administracija poziva proizvođače nafte i gasa iz celog sveta, uključujući OPEK, da povećaju eksploataciju kako bi snizili rekordne cene goriva, izjavila je ministarka energetike SAD Dženifer Grenholm.

- Predsednik SAD Džo Bajden zatražio je od svih dobavljača širom sveta da povećaju proizvodnju. To uključuje OPEK i naše domaće proizvođače nafte i gasa - precizirala je ministarka u intervjuu za „Si-En-En.

BONUS VIDEO: 

POGLEDAJTE KAKO SE LANSIRA "ISKANDER": Snimci ruskog Ministarstva odbrane

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (5)

DRŽI IM PREDAVANJE O MOMCIMA: Vujadin zapretio ćerkama - Mirka otkrila detalje iz porodičnog doma