Od jeseni još bogatija ponuda edukacija PKS za privredu
PRIVREDI i kompanijama od septembra će biti na raspolaganju bogata ponuda različitih vrsta edukacija koje organizuje Centar za edukaciju, dualno obrazovanje i obrazovne politike Privredne komore Srbije birajući najbolje predavače i obuke u skladu sa potrebama poslovne zajednice.
Foto: PKS
U prvoj polovini godine organizovano je oko 100 različitih obuka, seminara, treninga koje je pohađalo čak 7.500 polaznika.
- Centar tokom cele godine omogućava savremenu poslovnu edukaciju zaposlenima u privredi i javnom sektoru. Programi treninga i radionica su kreirani u neposrednoj saradnji sa poslodavcima, koji svoju konkurentnost baziraju na usvajanju novih veština i znanja zaposlenih - ističe Ivana Kovačević, rukovodilac Službe za edukaciju PKS.
Komora za predstojeću jesen, po njenim rečima, nastavlja da organizuje raznovrsne specijalističke treninge i obuke za gotovo sve sektore privrede.
- Organizovaćemo edukacije iz različitih oblasti poslovanja počev od prava i zakonske regulative kao što su interno i vansudsko rešavanje radnih sporova, primena Zakona o zaštiti podataka o ličnosti u oblasti rada i zapošljavanja, pojam mobinga, ugovori u privredi sa domaćim i inostranim partnerima uz sredstva obezbeđenja. Tu su seminari iz sektora finansija, primene Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranju terorizma, analiza finansijskih izveštaja, naplate problematičnih potraživanja do tema koje se odnose na unapređenje poslovanja, menadžerskih kompetencija, upravljanja stresom na radnom mestu i otkrivanja njegovih uzročnika - objašnjava Kovačević.

Saradnja PKS i USAID na projektu „Bolja energija“
Ono što je novina, a gde je PKS prepoznata kao partner od strane Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) je realizacija projekta „Bolja energija“. U okviru ovog projekta predviđena su dva ciklusa obuka na temu „Uloga upravnika i lokalne zajednice u programu energetske sanacije stambenih zgrada“, a koji su namenjeni organizatorima profesionalnog upravljanja, kao i upravnicima višestambenih zgrada, opštinskim energetskim menadžerima i službenicima lokalnih samouprava zaduženim za stambena pitanja. Tokom jula u Beogradu i regionalnim komorama održan je prvi ciklus obuka, koji je pohađalo oko 400 učesnika, dok je drugi ciklus planiran od 5. do 14. septembra, kada će polaznici nastaviti sa usavršavanjrem u oblasti primene energetske efikasnosti u stambenim zgradama, koja je neophodnost i najisplativija investicija za budućnost.
Obuke za profesionalne upravnike
Takođe, na osnovu poverenih poslova Centar organizuje i obuke kandidata koji žele da se bave poslovima profesionalnog upravljanja u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada, kako bi nakon odslušanih obuka i položenih ispita stekli pravo na dobijanje licence za profesionalnog upravnika.
Kompletnu ponudu obuka PKS nalazi se na linku.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)