PRELAZIMO NA OBNOVLJIVE IZVORE ENERGIJE: Ministarka Mihajlović o zaštiti životne sredine - ovo je nadpolitičko pitanje
MINISTARKA rudarstva i energetike Zorana Mihajlović govorila je za TV Prva o ekološkoj situaciji u Srbiji.
Tanjug
Ona je istakla da je cilj zelena Srbija i da 40 odsto energije bude iz obnovljivih izvora.
- Čini mi se da su veliki koraci napravljeni kad je zaštita životne sredine u pitanju. Ništa ne može odjednom. Menjamo potpuno energetsku infrastrukturu, ali nije naša životna sredina toliko uništena. I dalje sam pri stavu da je ovo nadpolitičko pitanje - rekla je Mihajlovićeva.
Kada je u pitanju reka Pek, ministarka je istakla da je Ziđin dobio rok da do 30. aprila postavi odgovarajuće filtere, a ako to ne urade, to će uraditi Srbija vode, a Ziđin svakako snositi troškove.
Kada je u pitanju reka Pek, ministarka je istakla da je Ziđin dobio rok da do 30. aprila postavi odgovarajuće filtere, a ako to ne urade, to će uraditi Srbija vode, a Ziđin svakako snositi troškove.
Što se tiče kompanije Rio Tinto, rekla je da se nijedan korak neće uraditi dok se ne urade i ne potvrde sve studije na evropskom i svetskom nivou kada je u pitanju životna sredina.
- Rio tinto je priča koja se politizuje. Ja to i mogu i ne mogu da razumem. A mogu da kažem da Rio Tinto sigurno neće raditi ako se ne budu poštovali svi standardi.
Kada se gleda struktura najvećih zagađivača, ističe da jedan deo čini saobraćaj, drugi termoelektrane, a treći individualna ložišta.
- Ništa se više neće graditi od kapaciteta koji zagađuju životnu sredinu, kao što su termoelektrane - rekla je ministarka.
Kako je istakla, životna sredina ne može bez energetike.
- Sprema se plan koji obuhvata obnovljive izvore energije a koji je vredan 10 milijardi evra - rekla je Mihajlovićeva.
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)