"PADALA JE KIŠA BOMBI, JAKO SAM PLAKALA": Svedok bombardovanja 1941. otkrila potresne detalje - Skupilo smo se u hramu i molili

06. 04. 2021. u 20:08

DANAS se obeležava osam decenija od kako je nacistička Nemačka bombardovala Beograd, 6. aprila 1941. godine, uz velike ljudske žrtve i materijalna razaranja, čime je na području Kraljevine Jugoslavije počeo Drugi svetski rat.

ПАДАЛА ЈЕ КИША БОМБИ, ЈАКО САМ ПЛАКАЛА: Сведок бомбардовања 1941. открила потресне детаље - Скупило смо се у храму и молили

Foto: Printscreen

Osamdesetčetvorogodišnja nastavnica matematike u penziji Danica Šmic bila je svedok ovog nemilog događaja.

Iako je tada bila samo devojčica od četiri godine Danica se živo seća svakog trenutka ovog užasnog događaja.

Tog jutra i nju je, kao i mnoge Beograđane probudio zloslutni zvuk aviona.

- Dobro se sećam tog dana. Odjednom je postala neka žurba, narod je bio izbezumljen, bežao je, taj zvuk aviona stvarao je još veći strah. Ja sam sa roditeljima ušla u sklonište u kome je poginulo 190 nedužnih Beograđana. Jako sam plakala i molila da izađemo, a otac me je umirivao. Sećam se da nadolaženju aviona nikada nije bilo kraja – priča Danica.

Zvuk aviona pratila je i velika eksplozija uz bljesak.

- Naišla je kiša bombi, sve se treslo, bilo je plamena i vatre, sve je sravljeno sa zemljom. Masa se skupila u Hramu, svi smo sklopili ruke i molili se – priča gospođa Danica i navodi da će sećanja nositi zauvek.

(Kurir)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?