“SUPERPUMA” STIŽE 2022: Vulin posetio Helikoptersku jedinicu MUP-a (FOTO)
MINISTAR unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin obišao je pripadnike Helikopterske jedinice MUP-a, koji su ga upoznali sa redovnim aktivnostima koje obavljaju.
Foto: MUP Srbije
U floti Helikopterske jedinice trenutno je 17 helikoptera, a samo tokom poslednjih godinu i po dana nabavljene su četiri „Erbasove“ H-145M letelice, koje su opremljene najsavremenijom opremom.
Ministar Vulin najavio je dalje ulaganje u opremanje ove jedinice, koja bi 2022. godine trebalo da bude ojačana i sa najnovijim helikopterom „Superpuma“, saopštio je MUP.
Pohvalio je doprinos pripadnika Helikopterske jedinice i na vežbi „Obruč 2020“, na kojoj su pokazali spremnost i vrhunsku obučenost.
Foto: MUP Srbije
Pripadnici Jedinice danas su uvežbavali svakodnevne procedure i delovanje u slučajevima avionskih nesreća i spasavanja nastradalih na nepristupačnom terenu, na kojem nije moguće izvršiti vertikalno sletanje i prihvat povređenih.
Foto: MUP Srbije
„Ono što je bitno jeste da je dolaskom novih helikoptera H-145 mogućnost delovanja u takvim situacijama značajno povećana i vreme reagovanja je skraćeno na neke minimalne intervale koje ste dužni da ispoštujete po svim standardima koje je propisala evropska Agencija za bezbednost civilnog vazduhoplovstva“, rekao je komandant Helikopterske jedinice Nenad Nedić.
Foto: MUP Srbije
Nedić je dodao da će nabavkom „Superpume“, koja spada u višu kategoriju od H-145M, zbog svoje nosivosti i mogućnosti dodatno unaprediti operativnost i efikasnost pripadnika Jedinice.
Helikopterska jedinica u koordinaciji sa Specijalnom antiterorističkom jedinicom i Žandarmerijom predstavlja okosnicu antiterorističkog delovanja.
Za potrebe Uprave granične policije, Jedinica izvodi nadzor državne granice, a kao podrška Sektoru za vanredne situacije učestvuje i u gašenju šumskih požara.
Foto: MUP Srbije
Pripadnici neprekidno dežuraju za potrebe Službe traganja i spasavanja, kao i za potrebe Kliničkog centra Srbije za realizaciju medicinskih letova, kaže se u saopštenju.
Preporučujemo
SRPSKOJ PREDAT PRVI RUSKI "ANSAT": RS prvi evropski kupac ovog helikoptera
23. 11. 2020. u 14:14
OBRUČ 2020: Pogledajte kako se srpska policija izborila protiv terorista, Vučić u dve reči sve opisao (VIDEO)
19. 11. 2020. u 16:55 >> 17:37
"OBRUČ 2020": Pripadnici MUP Srbije spremni za antiterorističku vežbu
18. 11. 2020. u 14:58
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)