SVAKA ČAST: Srdić donirao honorar za malu Sofiju
ONO što je uradio prošle godine kao član žirija za dodelu književne nagrade "Dušan Vasiljev", književnik i profesor Srđan Srdić ponovio je i ove.
V.N.
Honorar od 40.000 dinara, koliko mu pripada za članstvo u žiriju, opet je poklonio u humanitrane svrhe. Ovog puta novac je donirao akciji "Za Sofijin prvi korak", namenjenoj lečenju malene Sofije Markuljević iz Beograda.
Sofija boluje od spinalne mišićne atrofije i roditeljima je za njeno lečenje potrebno 2,1 milion dolara. Akciju su podržale mnogobrojne javne ličnosti, najviše sportisti, a pomoć je uputio i Srdić, nadajući se da će devojčica otići na lečenje u inostranstvo.
Foto: Privatna arhiva
- Shvatio sam da je, osim bolesti, veliki problem za malu Sofiju i vreme, koje ističe, a potrebno je da se sakupi ogromna suma novca kako bi ona otišla na lečenje. Nadam se da će moj gest podstaći još nekog, ko je u mogućnosti, a do sada nije reagovao, da učini isto i da se što pre obezbedi nedostajuća suma kako bi devojčica započela lečenje. Činilo mi se da moj gest može da ubrza akciju - rekao je Srdić za "Novosti".
On je i prošle godine honorar u istom iznosu darovao uspešnim učenicima, polaznicima Centra za talente "Dušan Vasiljev", koji su se plasirali na republička takmičenja. S obzirom na to da su ove godine takmičenja otkazana zbog pandemije kovida 19, Srdić je novac usmerio na drugu adresu.
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)