"NAŠA ZAJEDNICA JAČA IZ GODINE U GODINU": Kongresni biro TOS obeležio jubilej i predstavio osmoro novih ambasadora
Kongresni biro Turističke organizacije Srbije obeležio je večeras 18 godina rada svečanom dodelom prestižnog priznanja „Kongresni ambasador Srbije“, koje se tradicionalno uručuje predstavnicima akademske, naučne i stručne zajednice zaslužnim za jačanje međunarodnog ugleda Srbije kao kongresne destinacije. Na jubilarnom, desetom okupljanju u hotelu Hajat, ovu laskavu titulu ponelo je osmoro istaknutih profesora, naučnika i stručnjaka, čime je ukupan broj Kongresnih ambasadora dostigao 97.
Foto: Novosti
Priznanja je uručila direktorka Turističke organizacije Srbije Marija Labović, ističući da Srbija, a posebno Beograd, danas zauzimaju sve značajnije mesto na svetskoj kongresnoj mapi. Dodatni podsticaj međunarodnoj afirmaciji Srbije predstavlja i predstojeća specijalizovana izložba EXPO 2027 čiji smo domaćin.
-Veliko je zadovoljstvo što večeras obeležavamo deceniju dodele priznanja Kongresni ambasador Srbije i zahvaljujemo svim laureatima koji svojim radom, autoritetom i međunarodnim angažmanom doprinose jačanju kongresnog turizma u našoj zemlji. Ukupno 97 ambasadora najbolje pokazuje da naša zajednica raste i jača iz godine u godinu - istakla je Labović.
Ona je podsetila na odlične rezultate ostvarene tokom 2024, godine u kojoj je u Srbiji održano 49 kongresa, od čega 38 u Beogradu, što je porast u odnosu na 2023. Takođe, pozicioniranje Srbije i Beograda na ICCA rang-listama potvrđuje stabilan rast. Srbija zauzima 49. mesto u svetu i 26. u Evropi, dok je Beograd rangiran kao 64. u svetu i 37. u Evropi.
Tokom svečanosti istaknuto je da zajednički rad svih aktera doprinosi sve većoj međunarodnoj vidljivosti Beograda, Novog Sada i drugih domaćih kongresnih destinacija. Zahvaljujući ulaganjima u infrastrukturu, modernim kapacitetima i visokim profesionalnim standardima, Srbija danas sve češće zauzima mesto među najprivlačnijim destinacijama za velike međunarodne skupove.
Ovogodišnjim laureatima, kao i brojnim drugim zvanicama, obratio se i Zafiris Lampadaridis direktor hotela Hajat, koji se zahvalio TOS-u na dugogodišnjoj izuzetnoj saradnji i čestitao laureatima.
Dobitnici priznanja „Kongresni ambasador Srbije“ za 2025. godinu, kojima su prznanja dodelili direktorka TOS-a Marija Labović i kolege iz Kongresnog biroa Dragana Pribićević, Darja Butigan i Dejan Crnomarković, su:
Nikola Jevtić, master fizioterapije, internacionalni Schroth instruktor i predsednik Svetske asocijacije za neoperativno lečenje skolioze (PSSE)
Prof. dr Dušan Keckarević, profesor Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i rukovodilac Centra za forenzičku i primenjenu molekularnu genetiku
Dr Mirjana Rajilić-Stojanović, vanredni profesor Tehnološko-metalurškog fakulteta Univerziteta u Beogradu i jedna od vodećih istraživača u oblasti mikrobiote
Udruženje za javno zdravlje Srbije, za izuzetan međunarodni doprinos koji je omogućio dodelu organizacije Evropskog kongresa javnog zdravlja 2027. godine Beogradu, u čije ime je nagradu primio asist. dr Stefan Mandić - Rajčević
Dr Ljiljana Marina, docent Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i dobitnica više evropskih nagrada u oblasti endokrinologije.
Marija Vitas, etnomuzikolog, muzički novinar i promoter kulturnog nasleđa Srbije. Zaslužna je za organizaciju međunarodne IAMIC konferencije u Beogradu 2025. godine
Arh. Nemanja Šipetić, dugogodišnji član ACUUS-a i jedan od vodećih stručnjaka za planiranje urbanog podzemnog prostora
Dr Antoan Stefan Šojat, specijalizant interne medicine i dobitnik prestižnih evropskih nagrada u oblasti endokrinologije
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)