ZAJEDNO PROTIV NASILJA NAD ŽENAMA: Fondacija Meridian i srpski klubovi poslali snažnu poruku (VIDEO)
NE ŽMURI. Ne ćuti. Prijavi nasilje!
FOTO: Promo
Nasilje nad ženama kao jedan od gorućih društvenih problema sve češće je predmet javnog diskursa i tematika o kojoj se redovno piše, čita, razgovara, ali koja u centar medijske pažnje dolazi tek onda kada nasilje poprimi ozbiljne posledice ili kada se završi tragičnim epilogom.
Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama obeležava se svakog 25. novembra, a ovogodišnje obeležavanje ima poseban značaj za javnost obzirom da je globalna kampanja usmerena na preventivnu zaštitu žena i devojčica od upotrebe bilo kog oblika nasilja.
Programom prevencije nasilja teži se promovisanju jednakosti i kreiranju ambijenta u kome svaka žena i devojčica može živeti slobodno, bez straha od nasilja.
Fizičko nasilje, ipak, nije jedini oblik sa kojim se žene tokom svog života susreću. Diskriminacija, agresija i mnogi drugi oblici psihičkog i verbalnog nasilja ponekad znaju da ostave mnogo ozbiljnije posledice i nanesu neizbrisive tragove u životima svih nas.
Fizičko nasilje, ipak, nije jedini oblik sa kojim se žene tokom svog života susreću. Diskriminacija, agresija i mnogi drugi oblici psihičkog i verbalnog nasilja ponekad znaju da ostave mnogo ozbiljnije posledice i nanesu neizbrisive tragove u životima svih nas.
Nasilje nad ženama je problem koji zahvata čitavo društvo i za čije prevazilaženje je potrebno uključivanje svakog od nas. Jedino zajedničkim angažovanjem pojedinaca, instititucija i medija možemo stvoriti okruženje u kome nema mesta nasilju.
U cilju podizanja svesti o važnosti prevencije i borbe protiv nasilja, jačanja položaja žena u društvu, kao i pružanja podrške onim licima koji su bili žrtve bilo kog vida nasilja, kompanija Meridian godinama unazad radi na jačanju i osnaživanju, kao i na podsećanju koliko je ova tema važna za čitavo društvo.
Ovog puta, kompanija i fondacija Meridian udružile su snage sa košarkaškim klubovima Crvena zvezda Meridianbet, Vršac Meridianbet i ženskim košarkaškim klubom Crvena zvezda Meridianbet, kao i fudbalskim klubom IMT, te Sportskim savezom Srbije i poslala jasnu poruku: “Ne žmuri, ne ćuti, prijavi nasilje”.
Povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, kompanija i fondacija Meridian podseća javnost da rešavanje ovog kompleksnog problema mora biti od prioritetne važnosti, ne samo u radu državnih organa, nego i u poslovnom i društvenom okruženju, koje ima nemerljiv doprinos u pružanju i promovisanju pravih kulturnih vrednosti, toleranciji i uzajamnom poštovanju.
Žene zaslužuju životno okruženje u kome se osećaju sigurno i bezbedno.
Preporučujemo
"BABA MARTA" DONOSI SNEG TAČNO OVOG DATUMA: Ovo je najnovija vremenska prognoza
01. 03. 2026. u 13:09
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)