MINI-RASPUST VEĆ U NOVEMBRU: Šta predviđa kalendar obrazovnog rada u novoj školskoj godini
POSLE više od dva meseca letnjeg raspusta, đaci se u ponedeljak, 2. septembra, vratiti u školske klupe. Kalendarom Ministarstva prosvete je predviđeno da će osnovci i srednjoškolci u Srbiji u narednoj školskoj godini imati četiri raspusta - jesenji, zimski, prolećni i letnji.
Foto N. Karlić
Zvono za završetak prvog polugodišta oglasiće se u petak, 27. decembra, a drugo će početi u ponedeljak, 20. januara 2025. godine. Za osnovce škola se završava 13. juna, a za srednjoškolce nedelju dana kasnije, 20. juna. Osmaci sa nastavom završavaju 30. maja, maturanti gimnazija 23. maja, a učenici završnih razreda trogodišnjih i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola 30. maja.
ZAVRŠNI ISPIT
Naredna generacija učenika osmog razreda polagaće probni završni ispit u petak, 21. marta, i u subotu, 22. marta , a završni ispit 16, 17. i 18. juna (ponedeljak, utorak, sreda). Prijemni ispiti za upis u srednju školu, i to u: umetničku školu, odnosno obrazovni profil u oblasti umetnosti, odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima, školu u kojoj se deo nastave ostvaruje na stranom jeziku i školu za talentovane učenike, zakazani su od 9. do 18. maja.
Za Dan primirja u Prvom svetskom ratu, đaci će imati mini-odmor 11. i 12. novembar, ali spojeno sa vikendom biće na pauzi od četiri dana. Zimski raspust počinje u ponedeljak, 30. decembra, a završava se u petak, 17. januara 2025. godine. Prolećni predah planiran je od srede, 16. aprila, do ponedeljka, 21. aprila.
U školi se praznuju državni i verski praznici, u skladu sa Zakonom o državnim i drugim praznicima u Republici Srbiji - 21. oktobar , kao Dan sećanja na srpske žrtve u Drugom svetskom ratu, 27. januar Sveti Sava - Dan duhovnosti, školska slava, 22. april, kao Dan sećanja na žrtve Holokausta, genocida i drugih žrtava fašizma u Drugom svetskom ratu, 9. maj kao Dan pobede i 28. juna Vidovdan - spomen na Kosovsku bitku. Sveti Sava i Vidovdan se praznuju radno, bez održavanja nastave, a Dan sećanja na srpske žrtve u Drugom svetskom ratu, Dan sećanja na žrtve Holokausta, genocida i drugih žrtava fašizma u Drugom svetskom ratu i Dan pobede su nastavni dani, izuzev kad padaju u dane kada škola i inače ne radi.
Preporučujemo
OSMACI ZAVRŠILI PROBNU MATURU: Ova tema im predstavlja najveći izazov
28. 03. 2026. u 17:01
POGLEDAJTE NEVEROVATAN PRIZOR: Sneg pada u Nišu kao da je januar (VIDEO)
28. 03. 2026. u 14:20
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)