PREMIJER SA MINISTRIMA ODAO POŠTU ŽRTVAMA: Položili cveće i upisali se u knjigu sećanja (FOTO)
PREMIJER Srbije Miloš Vučević i deo ministara u vladi položili su danas cveće ispred Osnovne škole Vladislav Ribnikar, na godišnjicu ubistva devet učenika i radnika obezbeđenja te škole.
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić
Program u SKC u spomen na žrtbve iz Ribnikara
U Studentskom kulturnom centru u 20 časova počeo je muzičko-scenski programa u znak sećanja na žrtve masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar".
Ministri Vlade Srbije se upisali u knjigu sećanja
Vučević i ministri u Vladi Srbije Slavica Đukić Dejanović, Dejan Ristić, Milica Đurđević Stamenkovski i Tomislav Momirović upisali su se u knjigu sećanja ispred škole, posle polaganja cveća.
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić
U Srbiji se danas obeležava tačno godinu dana kako je K.K. ubio devet učenika OŠ "Vladislav Ribnikar" i školskog čuvara i ranio nastavnicu istorije i pet učenika.
K.K. je 3. maja po dolasku u školu izvadio pištolj i pucao u radnika obezbeđnja, a zatim i u dvoje učenika. Nastavio je hodnikom ka učionici gde je sa vrata pucao ka nastavnici i ostalim učenicima. Nakon svega izašao je u dvorište i pozvao policiju.
Viši sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv oca i majke dečaka-ubice, Vladimira i Miljane Kecmanović i još dve osobe iz streljane, u kojoj je dečak učio da puca, jer prema domaćem zakonu počinioci mlađi od 14 godina ne mogu biti krivično odgovorni.
K.K. je smešten u psihijatrijsku bolnicu za decu u kojoj se i dalje nalazi.
Vlada Srbije je donela odluku o obrazovanju Radne grupe za uspostavljanje Memorijalnog centra u znak sećanja na žrtve masovnog ubistva u toj oglednoj školi
BONUS VIDEO: FORUM NA TAŠMAJDANU: Obeležava se godinu dana od masakra u "Ribnikaru"
Preporučujemo
PREMIJER I MINISTRI POLOŽILI CVEĆE: Građani u redovima i tišini čekaju da odaju počast žrtvama masakra u "Ribnikaru" (VIDEO)
03. 05. 2024. u 08:39 >> 13:05
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)