"OVAJ SUSRET BIĆE PRILIKA ZA RAZMENU MIŠLJENJA": Ministar Vučević na sastanku sa novoimenovanom ambasadorkom Norveške (FOTO)

Новости онлајн

19. 09. 2023. u 16:50

POTPREDSEDNIK Vlade i ministar odbrane Miloš Vučević sastao se danas sa novoimenovanom ambasadorkom Kraljevine Norveške u Beogradu Kristin Melsom.

ОВАЈ СУСРЕТ БИЋЕ ПРИЛИКА ЗА РАЗМЕНУ МИШЉЕЊА: Министар Вучевић на састанку са новоименованом амбасадорком Норвешке  (ФОТО)

Foto: Ministarstvo odbrane Republike Srbije

Ministar Vučević, na početku sastanka, poželeo je dobrodošlicu ambasadorki i izrazio uverenje da će se izgradnja dobrih i prijateljskih odnosa dve zemlje nastaviti, a da će se sveukupna bilateralna saradnja Srbije i Norveške unaprediti.

On je naglasio da je spoljnopolitički prioritet Srbije članstvo u Evropskoj uniji, a strateško opredeljenje vojna neutralnost, koja ne predstavlja prepreku za saradnju i ostvarenje dobrih odnosa sa svim zainteresovanim stranama.

Foto: Ministarstvo odbrane Republike Srbije

 

Tokom današnjeg sastanka, ministar Vučević je izrazio zadovoljstvo povodom predstojeće uzvratne posete ministra odbrane Kraljevine Norveške Bjorna Arilda Grama Republici Srbiji i dodao da je ova poseta podstrek unapređenju saradnje dve države u oblasti odbrane. Ovaj susret, kako je istakao ministar odbrane, biće prilika za razmenu mišljenja o političko-bezbednosnoj situaciji u regionu i svetu, kao i za razmatranje modaliteta saradnje u oblasti odbrane.

Foto: Ministarstvo odbrane Republike Srbije

 

 Tokom današnjeg susreta, ambasadorka Melsom zahvalila je ministru Vučeviću na prijemu i istakla da će na novoj dužnosti dati svoj doprinos unapređenju saradnje Norveške i Srbije.

BONUS VIDEO: POGLEDAJTE - Ovako je izgledala poseta Vučića Nišu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (91)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?