SRBI, SPREMITE SE: Kreće pik turističke sezone, kolone će biti kilometarske
NAREDNIH dana očekuju se velike gužve prilikom putovanja ka Grčkoj, pišu mediji.
Foto: Printskrin/AMSS
Osim što je sam pik turističke sezone, kroz par dana Grci slave veliki verski praznik usled čega će biti i ogromnih gužvi, kako u saobraćaju, tako i u samim letovalištima.
- Ako se odlučite da put letovanja u Grčkoj krenete u petak ili vikendom, bitno je da znate da upravo tim danima najveći broj žitelja Soluna kreće ka Halkidikiju, Olimpskoj ili Solunskoj regiji, te su gužve na putevima i graničnim prelazima ka vašoj destinaciji unutar ovog dela Grčke, više nego izvesne - navodi se.
Najveće gužve u Grčkoj uvek su u avgustu, i to 14. 8, 15. 8. i 16. 8. koji su u Grčkoj neradni dani zbog verskog praznika Uspenja Bogorodice. Iako se ove godine taj praznik obeležava u utorak, gužve se mogu očekivati već od samog ponedeljka ujutru.
Međutim, sudeći po rečima naših turističkih radnika na Halkidikiju, one su započele već od petka uveče, te je jedan deo Grka, koji imaju kuće na moru, već počeo sa spuštanjem na obale.
Ono što je jako bitno znati tokom ovih dana jeste da će i putevi biti krcati, zbog čega će na putevima u Grčkoj biti više pripadnika policije, te se vozačima savetuje da poštuju sve saobraćajne propise koji važe na teritoriji Grčke.
Takođe, tokom tih dana, sem što su ogromne gužve na putevima, neretko je i jako teško naći kako slobodan smeštaj, tako i mesto na plaži.
BONUS VIDEO: KILOMETARSKA KOLONA - Gužva na Batrovcima za izlazak iz Srbije i ulazak u Hrvatsku
(B92)
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)