KRISTINI IZ KRUŠEVCA JE POTREBNA NAŠA POMOĆ: Bivši đaci njene škole organizuju humanitarnu izložbu
BIVŠI učenici srednje Politehničke škole u Kruševcu organizuju humanitarnu izložbu za pomoć u lečenju Kristine Blagojević (17).
foto: FB
Izložba radova biće postavljena od 22. marta do 24. aprila u galerijskom prostoru Alternativnog kulturnog centra „Gnezdo“, a na samom ulazu biće postavljena kutija u kojoj posetioci mogu da ostave prilog. Sva sredstva biće uplaćena za Kristinino lečenje, na dinarski račun 160-6000001292416-85.
Da pomognu Kristini odlučili su se bivši đaci Kristinine škole - Valentina Ilić, Sofija Ivković, Tijana Nikolić, Jana Žarković, Lena Lazarević, Mateja Stojanović, Anastasija Stanković i Nina Mihajlović.
Hrabra Kruševljanka bori se protiv tumora od 2021. godine. Njen rođeni brat je uspeo da pobedi leukemiju pre 12 godina i sada je potrebna pomoć dobrih ljudi da i Kristina bude pobednik. Borba za dobijanje inovativne terapije u Japanu je krenula odmah nakon operacije u bolnici u Istanbulu.
- Kristina je bila zdravo i veselo dete koje je uživalo u svom detinjstvu sve do 2020. godine kada su se pojavile glavobolje, umor, promene u ponašanju, loše socijalne interakcije, pad koncentracije - navode u Fondaciji „Budi human“. - Usledili su specijalistički pregledi i dijagnostika. Tek u leto 2021. godine kada je Kristina imala epileptični napad, nakon CT glave koji je pokazao promene na mozgu konstatovano je da ima zloćudni tumor.
Hitno je operisana na Klinici za neurohirurgiju pri Kliničkom centru u Beogradu i već pri toj intervenciji utvrđeno je da je reč o najagresivnijem tumoru Glioblastom gradus IV. Ponovljena je i operacija u Istanbulu. Nova nada pojavila se u Japanu.
- Roditelji više nisu u mogućnosti da sami snose troškove lečenja stoga se ovim putem obraćaju svim humanim ljudima da im pomognu - navodi se u apelu.
Nedavno su i Kristinini vršnjaci, sadašnji đaci Politehničke škole, organizovali prikupljanje pomoći ispred Doma sindikata u Kruševcu. Neumorno su delili flajere sa obaveštenjima i načinima na koji se može pomoći lečenje njihove drugarice.
KONCERTI ZA LEK
OSIM AKC „Gnezda“ i Kulturni centar priprema poseban program kako bi pomogli Kristinino lečenje. „Humanitarne večeri“ organizuju se 15. marta u Klubu KCK-a, od 20 sati kada će nastupiti „Pozitivo bend“, dok će u Bioskopu Kruševac, 19. marta od 19.30 biti održano Folklorno veče Spasovdanskog veza i prijatelja.
Preporučujemo
SPREMITE SE ZA KIŠU I SNEG Hitno se oglasio RHMZ: Ovi delovi zemlje prvi na udaru (FOTO)
07. 12. 2025. u 17:03
EVO KO IMA PRAVO NA VEĆU PENZIJU: Stavka koja ne ulazi u staž povećava ček
07. 12. 2025. u 14:47
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)