ZEBNJA OD NOVOG TALASA: Nabujali Ibar se izlio u centru Raške (FOTO/VIDEO)
NABUJALI Ibar izlio se u centru Raške poplavivši nekoliko firmi u industrijskoj zoni, terene ovdašnjeg Sportskog centra, dvorište vrtića, Autobusku stanicu, kao i deo obližnjih ulica i saobraćajnica.
Foto: G. Šljivić
Vodena stihija je, prema rečima Raščana koje smo zatekli na ibarskom keju, nadolazila nekoliko sati, a tokom večeri su na kritičnim tačkama postavljeni džakovi sa peskom kako bi se sprečila veća šteta.
- Za razliku od prethodne noći, vodostaj Ibra je u stagnaciji, ali se pribojavamo novog talasa koji pristiže sa Kosmeta. Najvažnije je da niko nije stradao, a pričinjenu štetu procenićemo kada se voda povuče. Crpimo vodu pumpama iz poplavljenih objekata i trudimo se da život posle napornih dana i neprospavanih noći nekako vratimo u normalu – kaže Nemanja Popović, predsednik opštine Raška.
Prema njegovim rečima, odlukom Kriznog štaba đaci danas nisu išli u školu, kao ni mališani u vrtiće ovdašnje Predškolske ustanove.
- Reka Raška je polavila oko 20 domaćinstava na periferiji i obližnjim selima, voda je prodrla u kuće, ali se reka povukla u svoje korito – dodaje Popović. - Angažovane su sve nadležne službe i javna preduzeća sa kompletnom mehanizacijom, dežurstva su neprekida i aktivno se prati situacija na terenu. Sve, ipak, zavisi od jačine nekog novog udarnog talasa. Nadamo se da je najgore prošlo.
Preporučujemo
BUJICA ODNELA PUT I ŠUMU: Jeziv snimak iz Gusinja - voda nosi sve pred sobom (VIDEO)
20. 01. 2023. u 12:45
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)