"KADA UPADNETE U REKU ZIMI TO JE VELIKI ŠOK": Poznati alpinista i spasilac o nestanku Mateja Periša
STIPE Božić, poznati alpinista, koji je učestvovao u brojnim akcijama potrage i spašavanja nestalih ljudi, komentarisao je potragu za Matejem Perišom koji je nestao u Srbiji.
Foto: Milena Anđela/Instagram/matejperis
- Pre svega, čini mi se da treba verovati da nada umire posljednja, iako prilikom mojih sudelovanja u raznim potragama, posebno zadnjoj na jezeru Peruća, bili smo spremni na sve i to treba imati u vidu. Mislim da treba prepustiti tamošnjim službama, očito su dovoljno sposobne, da rade svoj posao, da istraže sve okolnosti, da idu u svim smerovima, sa svim službama, ako treba i s volonterskim službama, da se vidi kako i šta dalje, treba li pretraživati reku, ušća ili je možda nekakva druga nesrećna okolnost bila u pitanju, to ćemo još videti - rekao je.
Na pitanje kolike su šanse da mladić, inače sportski aktivan, preživi eventualni pad u reku, Božić je rekao da je pitanje da li je on uopšte pao u reku.
- U ovo doba godine kad upadnete u reku, to je sigurno veliki šok jer je i hladno, čovek je verovatno bio topao pre. Ako je reč o potrazi u vodi, treba koristiti savremenu tehnologiju, ne znam šta oni imaju - rekao je Božić.
"Svi mogu pomoći", rekao je o potrazi i korištenju i pasa tragača, dronova i savremene tehnologije u potrazi za nestalim osobama.
(Slobodna Dalmacija)
BONUS VIDEO: OPSADNO STANjE U NOVOM PAZARU - Policija blokirala grad posle pucnjave
Preporučujemo
INTENZIVNA POTRAGA ZA SPLIĆANINOM: Oglasio se MUP povodom nestanka Mateja Periša
02. 01. 2022. u 16:22
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)