DANAS NA SNAGU STUPA ODLUKA O BUCI: Promene u baštama kafića i restorana, muzika se gasi u 22 sata
ODLUKA Skupštine Grada Beograda na osnovu koje muzika ne sme da se emituje u baštama ugostiteljskih objekata radnim danima posle 22 sata, a petkom i subotom posle 23 sata - stupa na snagu danas 7. septembra.
Foto I. Marinković
Kako su najavile gradske vlasti, na ovaj način će se uvesti red u ovu oblast, jer je poslednjih meseci bilo puno pritužbi građana na određene ugostitelje koji emituju muziku po čitavu noć, čime "maltretiraju ljude i uopšte ne vode računa o tome da ljudi treba da žive normalno".
O tome svedoči i snimak od prethodnog vikenda, kada se u gluvo doba čula glasna muzika. Na terasi stana komšije koji gleda na jedan novobeogradski lokal izmereno je 65 decibela u pola tri ujutro, a dozvoljeni nivo buke je do 30 db.
Ova odluka se ne odnosi na tri zone u gradu: na Skadarliju gde je dozvoljena samo akustična muzika, zatim na Adu Ciganliju i priobalje.
U svim drugim delovima grada muzika ne sme da se čuje u baštama ugostiteljskih objekata radnim danima posle 22 sata, a petkom i subotom posle 23 sata.
Najavljeno je i da će komunalni milicionari moći da mere buku na licu mesta, da zatvaraju lokale, kao i da oduzimaju sredstvo sa kojeg se emituje muzika.
Sekretarijat za zaštitu životne sredine uradio je različite modele zaštite od buke zajedno sa fakultetima Beogradskog univerziteta. Od danas će i kontrole biti rigoroznije.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (6)