METEOROLOG UPOZORAVA: Stigao je tropski talas, evo šta nikako ne bi trebalo da radite!
VREMENSKA prognoza donela je tropski talas jer će danas i sutra ka nama iz Severne Afrike da struji ekstremno topao vazduh, te će da preovladava sunčano vreme, uz maksimalne temperature koje će se kretati između 34 i 39 stepeni, a sutra bi ponegde i to najpre u Zetsko-Bjelopavlićkoj ravnici kao i ponegde nad jugoistokom regiona moglo biti i oko 40 stepeni.
Novosti
Kako napominje Marko Čubrilo, ove temperature su ekstremi, i bitno je da preduzmemo sve mere zaštite od sunca.
- Boravak na suncu između 11 i 17 sati treba ograničiti na maksimalno pola sata, ukoliko je to moguće. U tom periodu treba izbegavati sunčanje, konzumirati što više tečnosti, najbolje vode. Boraviti u klimatizovanom prostoru, gde razlika između unutrašnje i spoljne temperature netreba da bude viša od sedam do 10 stepeni - napominje Čubrilo.
Od danas do petka u većini mesta biće sunčano i veoma toplo, a na snazi će biti narandžasti meteoalarm, što znači da je vreme opasno. Očekuje se da najviša temperatura dostigne 34 do 38 stepeni.
Kako dodaje, u četvrtak posle podne, pa do petka sredinom dana u košavskom području (podunavlje) duvaće pojačan jugoistočni vetar, koji će u nekoj meri umanjiti osećaj vreline, ali reč će biti u toploj vrijanti košave koja će u noći ka petku nad ovim delom regiona učiniti ekstremno toplom i ponegde minimalna temperatura neće pasti ispod 27 stepeni.
- U petak popodne, preko regiona bi trebalo da počne da se premešta sve vlažniji vazduh, koji bi se u toku noći ka petku prebacio preko Alpa. Danas modeli imaju nešto veću količinu tog vlažnog vazduha te su shodno tome i pojačali signal za destabilizaciju atmosfere. Svakako će već u petak da buse svežije, takvo vreme nastaviće se i tokom vikenda, uz makimalne temperature od 25 do 29 stepeni, a samo ponegde na istoku i jugu i do 33 stepena - najavljuje.
Novi talas vrelog vazduha mogao bi do nas da stigne oko 13. jula, kada bi temperature ponovo trebalo da budu iznad 37 stepeni, ali bi nam nakon toga stiglo i jače pogoršanje, grmljavinski pljuskovi, ponegde obilnija kiša i osetno osveženje.
Preporučujemo
KOMARCI PRENOSE VIRUS ZAPADNOG NILA: Evo kako se možete zašititi na prirodan način
07. 07. 2021. u 11:36
VUČIĆ O INDIJCIMA KOJI DOLAZE U SRBIJU: Vakcinišemo ih prvi dan po dolasku u Beograd
07. 07. 2021. u 12:09
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)