VEZA MASONA I OBRENOVIĆA: Takovski ustanak pod templarskom zastavom
17. 08. 2020. u 05:00
GOTOVO da nema nijedne samostalne države u Evropi koja nije nastala promenama granica njihovih geopolitičkih i ratnih suparnica, utanačenim tajnim (masonskim) diplomatskim radom.
Povezane vesti
BESKRAJNA SAGA O RATOVIMA I LJUBAVIMA: Knjiga "Srbija i Vizantija" donosi zaboravljena dela Božidara Ferjančića
INTRIGANTNE priče o srednjovekovnim srpskim i romejskim vladarima, ambicijama, dvorovima, spletkama, brakovima iz interesa i bekrajnim ratovima, sabrane su u izuzetnoj knjizi "Srbija i Vizantija", u izdanju "Službenog glasnika". Urednici Vizantološkog instituta SANU i "Službenog glasnika" su izdavanjem ovog dela spasli od zaborava dragocene radove pokojnog akademika Božidara Ferjančića, razbacane po naučnim časopisima i zbornicima.
04. 08. 2020. u 14:39
BEOGRADSKE PRIČE: Izgled prestonice od klanice do udžerice
STARI Beograd bio je neobično ponosan na prve dimnjake koji su obeležavali njegov industrijski napredak i modernizaciju. Među starim, sačuvanim fotografijama pažnju privlače dimnjaci koje je imala zgrada Klanice koja se nalazila na dananjem centralnom delu Ulice despota Stefana, kao i Bajlonijeva pivara, na današnjem dnu Skadarlije.
25. 07. 2020. u 16:00 >> 16:00
Najnovije iz rubrike
ŠTA DA URADITE AKO VAM JE PREVISOK RAČUN ZA STRUJU: Evo kako podneti prigovor
PRIGOVOR na račun za struju može podneti krajnji kupac električne energije ili njegovo ovlašćeno lice.
24. 01. 2026. u 10:59
LEDENA KIŠA I JAKI VETROVI: RHMZ izdao nekoliko upozorenja
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod (RHMZ) Srbije izdao je više upozorenja za vikend.
24. 01. 2026. u 10:19
SAMIT ZDRAVLJA ODRŽAN U KRUŠEVCU: Okupljeno preko 70 panelista u dva dana
SAMIT zdravlja i turizma po drugi put produkcija Bella organizuje pod pokroviteljstvom grada Kruševca i turističke organizacije Kruševac.
24. 01. 2026. u 09:48
POŽAR U NOVOM PAZARU SE ŠIRI VELIKOM BRZINOM: Sve raspoložive snage na terenu (VIDEO)
VATRENA stihija u industrijskoj zoni u Novom Pazaru ne jenjava.
24. 01. 2026. u 08:21
JOŠ 14 ZDRAVSTVENIH RADNIKA VRATILO SE U SRBIJU: "Nigde nije kao kod svoje kuće"
MINISTAR zdravlja u Vladi Republike Srbije dr Zlatibor Lončar uručio je ugovore o radu novoj grupi zdravstvenih radnika koji se iz inostranstva vraćaju u našu zemlju preko Kancelarije za saradnju sa dijasporom Ministarstva zdravlja.
24. 01. 2026. u 08:15
Darko
17.08.2020. 07:24
Da li autor poseduje verodostojne dokaze (recimo u smislu nekakve arhive,vrlo mi je tesko da definisem formu) koji bi bili dati na uvid nasim istoricarima radi eventualne provere ? Jer samo navedena lista licnosti ,pripadnika masonskih loza,je vise nego impresivna.Da li je moguce zaista dokazati vezu sa Templarima,recimo barjak koji Milos drzi u ruci uTakovu na Cveti 1815? Nekakva slicnost postoji,ali podatak da na crkvi brvnari u Takovu postoje simboli masona?Malo vise konkretnih dokaza za pocetak. Jedino sto se pozdano zna u vezi Templara je da njihovo blago nikada nije pronadjeno i da je dobar deo clanova uspeo da prezivi pomenuti pogrom.Postoje razne teorije o kasnijim aktivnostima ovog reda.I za kraj-prema nasim istorijskim podacima, preci Milosa Obrenovica se ne povezuju ni sa kakvim kraljevskim porodicama?Takodje sa strane njgove supruge Ljubice(Vukomanovic) nema slicnih informacija. Sve u svemu vrlo neobican clanak.
Vuk
18.08.2020. 11:15
@Darko - Pa isti ovakav barijak na slici nosi i Bosko Jugovic. Uostalom, svo nase plemsto iz srednjeg veka ima istaknute zastave koje lice na ovu? Sto i nije cudno jer je u srednjem veku templarstvo bilo veoma atraktivno zbog svoje moci, a tadasnji Srbinsu bili malo mudriji od danasnjih.
Djoka
18.08.2020. 19:10
@Darko - Slazem se, masoni navode razne poznate licnosti da su bili masoni, kako bi privukli nove clanove. Ne verujem za vecinu navedenih da su bili masoni, realno nema dokaza za vecinu. Svako ko je malo usao u tematiku mogao je videti obicni okultizam i sluzenje djavolu, potpunu suprotnost hriscanstvu. Sustinski, tu su ljudi koji zarad materijal ih benefita nemaju problem da zazmure na te cinjenice.
As Bre
18.08.2020. 21:56
Još čuvam poštansku marku iz doba okupacione Nedićevske vlade (1941. godina), gde je nacrtan srpski seljak sa šubarom, kako rukama gura dva stuba a ispod piše:"BORIMO SE PROTIV MASONA"! Masoni na sve strane, čak su i deci u školi podmetnuli šestarre. Pa gde ih sve ne nađoste a oni toliko tajanstveni.