PARACETAMOL NEGATIVNO UTIČE NA PSIHU: Naučnici poručuju da budemo spremni na rizična "ponašanja"

NAJČEŠĆE korišćen analgetik širom sveta, poznat kao paracetamol, ne uklanja samo glavobolju i spušta temperaturu već utiče i na psihu, tvrde naučnici.

ПАРАЦЕТАМОЛ НЕГАТИВНО УТИЧЕ НА ПСИХУ: Научници поручују да будемо спремни на ризична понашања

Foto Shutterstock

Oni su zaključili da paracetamol, osim što otklanja bolove, čini i da smo spremniji na rizična ponašanja.

Izgleda da paracetamol čini da ljudi osećaju manje negativnih emocija kada se dvoume oko rizičnih aktivnosti, jer jednostavno ne osećaju toliki strah, objasnio je neuronaučnik Boldvin Vej sa Državnog univerziteta u Ohaju.

S obzirom na to da skoro 25 odsto stanovništva u SAD uzima acetaminofen svake nedelje, smanjena percepcija rizika i povećano preuzimanje rizika mogu imati važne efekte na društvo, rekao je Vej.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: Popović nas je naterao...