SPREČENO KRIJUMČARENJE ORUŽJA: Akcija na Debelom brijegu
NA graničnom prelazu Debeli brijeg, na izlazu iz Crne Gore prema Hrvatskoj, sinoć (četvrtak) nešto posle 19 sati službenici hercegnovske Stanice granične policije i Uprave carina u vozilu nemačkih registarskih oznaka kojim je upravljao nemački državljanin R.T.D. (50) u improvizovanoj pregradi – bunkeru, pronašli i oduzeli vatreno oružje i municiju koju je R.T.D. pokušao da prokrijumčari.
Foto: Uprava policije
Oduzeto je 16 pištolja, puška i veća količina municije različite vrste i kalibra, saopšteno je iz Uprave policije.
R.T.D. je lišen slobode i predat službenicima kriminalističke policije Centra bezbednosti Herceg Novi, a oni su protiv njega podneli krivičnu prijavu zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, kao i krijumčarenje u pokušaju. Osumnjičeni će uz krivičnu prijavu biti priveden osnovnom državnom tužiocu u Herceg Novom.
Preporučujemo
UŽAS NA ADI BOJANI: Umro dan posle upozorenja - hitna nije mogla da prođe zbog blokade
26. 07. 2026. u 22:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NA PRAGU NOVA ODLUKA O POVLAČENjU PRIZNANjA TZV. KOSOVA: "Odluka o priznanju lažne države doneta je protivno volji većine građana"
Opštinski odbor Demokratske narodne partije u Nikšiću najavio da će uputiti zvaničnu inicijativu za donošenje deklaracije o stavljanju van snage odluke o priznanju samoproglašene države Kosovo.
27. 07. 2026. u 15:35
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
KAMERA OSTALA UPALjENA: Pobegao od medveda na Tari na drvo, a onda ga je ugledao odozdo (VIDEO)
NA PLANINI Tara ljubitelji prirode su nedavno, prilikom šetnje, sreli medveda, objavljeno je u Fejsbuk grupi "Ljubitelji planine Tare".
26. 07. 2026. u 12:14 >> 13:15
Komentari (1)