ZA UBISTVO I ŠVERC DROGE 20 GODINA ZATVORA: U Višem sudu u Podgorici izrečena presuda Nikoli Bogojeviću
SUDIJA Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević, izrekla je presudu od 20 godina zatvora Nikoli Bogojeviću, za ubistvo Branka Vučkovića, nedozvoljeno držanje oružja i prodaju droge.
Foto V. Kadić
Prema navodima optužnice Višeg državnog tužilaštva u podgorici, Bogojević se teretio da je 25. septembra 2019. godine u Ulici Oktobarske revolucije u Podgorici sa umišljajem i na podmukao način ubio Branka Vučkovića, koga je sačekao sakriven iza kontejnera.
- Dok se Vučković parkirao na kolovozu ispred lokala, Bogojević mu je neopaženo prišao sa leđa, pratio ga nekoliko koraka, a iz torbice izvadio ''magnum 357'' i sa udaljenosti tri-četiri metra ispalio tri hica prema donjem delu tela Vučkovića, koji je nakon pola sata preminuo u Kliničkom centru Crne Gore - navodi se u optužnici.
Obrazložući presudu, sudija Kovačević je kazala da sud nije prihvatio pravnu kvalifikaciju optužnice da se radi o teškom ubistvu, odnosno da je izvršeno na podmukao način.
BONUS VIDEO - PRIPADNICI ROSU PUCALI NA SRBE: Teško ranjenog Miljana dovoze u bolnicu
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)