GRAĐANI PROTIV SEČE KOŠUTNJAKA: Umesto protesta održan sastanak
NA PROPLANKU Košutnjaka juče su se okupili građani koji su umesto ranije najavljenog protesta održali radni sastanak i izneli svoja neslaganja sa javnim ranim uvidom za ovaj deo grada.
Foto VN
Takođe, prikupljeni su i prigovori koji će u ponedeljak biti predati Gradskoj upravi.
Građani će prigovore i prikupljenu peticiju, koju je potpisalo preko 27.000 ljudi, uložiti povodom zahteva firme "Avala studios" za izradu plana detaljne regulacije za kompleks "Avala filma" na Čukarici. Od oko 86 hektara, koliko zauzima parcela predviđena urbanističkim planom, skoro polovina je prekrivena gustom šumom Košutnjaka.
Sugrađane brine to što je moguće da zbog ovog projekta stradaju hiljade zdravih stabala.
Planom je predviđena izgradnja stambenih i mešovitih centara, u kojima bi živelo oko 8.000 ljudi. Cilj izrade plana je stvaranje mogućnosti za razvoj filmske industrije u Beogradu.
Preporučujemo
„Čistoća“ nastavlja veliku akciju suzbijanja odraslih komaraca sa zemlje i vode
28. 05. 2026. u 14:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (3)