OBRENOVAČKE REKE POD KONTROLOM: Predsednik opštine na Savi obišao kritične hidrološke tačke
KIŠA koja je od prošle nedelje padala sve do juče, nije ugrozila vodotokove reka u Obrenovcu. Reke su u koritima, a hidrološka situacija na teritoriji opštine je stabilna, uverio se predsednik ove lokalne samouprave Miroslav Čučković, koji je obišao kritične tačke pored vode.
Foto: S.B.
Tokom poplava 2014. godine, najveći nalet vode bio je na nasipu Čipovac, a sada je taj prostor gotovo suv.
- Tamnava se u Koceljevi izlila u njive, ova količina kiše za nas ne predstavlja opasnost - rekao je Čučković. - Što se tiče Tamnave i Kolubare, ova lokacija je bezbedna. Suvi su i prihvatni kanali, što je još jedan pokazatelj dobre hidrološke situacije na teritoriji opštine. Ako i u narednim danima bude kiše, to nam neće ugroziti Obrenovac.
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
RADAŠINOVA SNAJA U KUPAĆEM: Poprsjem oduševila muškarce
GLUMICU Anu Sakić upoznali smo kao Ingrid u seriji "Selo gori, a baba se češlja", a jednom je pokazala kako izgleda u prirodnom izdanju, bez ičega na svom licu.
01. 01. 2026. u 09:15
Komentari (0)