BAKA DRAGA IDE U BANJU: Grad obezbedio novac
ZAMENIK gradonačelnika Goran Vesić obišao je danas u Resniku Dragu Jovanovsku, 76-godišnju penzionerku koja živi sama sa malom penzijom. Susretu je prisustvovala i sekretarka za socijalnu zaštitu Nataša Stanisavljević.
Privatna arhiva
Vesić je istakao da je baka Draga veoma aktivna i da se trudi se da svoje penzionerske dane sa svojim komšijama osmisli na pravi način.
– Ona nas je zamolila da joj organizujemo odlazak u banju zato što su je prethodno odbili i ja sam zamolio jednu turističku agenciju za tu uslugu te smo joj poklonili taj odlazak. Nadam se da će izabrati dobru banju i da će se lepo odmoriti, a ona nas je zauzvrat lepo dočekala, sa kiflicama i pogačom, na čemu smo joj zahvalni – kazao je Vesić.
On je podsetio da Grad Beograd organizuje besplatne izlete za penzionere na svim svojim opštinama.
– Više od 50.000 penzionera već je išlo na besplatne izlete, a pričali smo i o klubovima za penzionere kojih imamo više od 30 u Beogradu a ubrzo ćemo, po dobijanju prostora osnovati i jedan u Resniku. Smatramo da se zrelost jednog društva ogleda u tome koliko brine o najmlađim i najstarijim sugrađanima. Moramo voditi računa o kvalitetu života najstarijih jer time pokazujemo da smo zrelo i odgovorno društvo. U Beogradu imamo više od 350.000 ljudi koji su stariji od 65 godina i treba nam što više klubova za seniore. Baka Draga nam se pohvalila kako je učila da radi na kompjuteru što samo pokazuje koliko možemo da pružimo dodatnog obrazovanja i boljeg kvaliteta života ljudima koji su seniori i tako potvrdimo poslovicu da se čovek uči dok je živ – istakao je Vesić, zahvalivši se baka Dragi na toplom prijemu.
Preporučujemo
KRSNA SLAVA GRADA I DEČJI FESTIVAL FOLKLORA: Za vikend svečano u Obrenovcu
26. 05. 2026. u 16:41
„Čistoća“ i sutra nastavlja veliku akciju suzbijanja odraslih komaraca sa zemlje i vode
26. 05. 2026. u 15:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
RUSI IZDALI HITNO UPOZORENjE KIJEVU: "Napustite ukrajinsku prestonicu - došlo je do tačke pucanja"
"SVE je ovo došlo do tačke pucanja."
25. 05. 2026. u 18:56
Komentari (0)