RUŠE SPRAT, A RADNIKA NEMA: Reporteri "Novosti" na nelegalnom gradilištu u Sazonovoj broj 21
RUŠENjE nelegalno sazidanog sprata u Sazonovoj ulici 21 na Vračaru počelo je pre dva dana, očekuje se da bude završeno tokom leta, a ovaj posao na sebe je preuzeo investitor.
Višespratnica na Vračaru / Foto D. Milovanović
Međutim, reporteri "Novosti", koji su u petak obišli gradilište na Vračaru, radnike nisu zatekli. Prilaz višespratnici je bio zatvoren, a nema ni table koja pokazuje informacije o investitoru, spratnosti i roku završetka radova. Objekat trenutno poseduje prizemlje i četiri sprata, od kojih će poslednji morati da bude uklonjen.
Kako su "Novosti" ranije pisale, građevinska inspekcija obišla je Sazonovu 28. novembra prošle i 2. januara ove godine, kada je gradilište zatvoreno, jer je investitor dozidao kvadrate mimo dozvole. Inspekcijska traka je brzo skinuta, radovi nastavljeni, pa je zabrana ponovo stavljena 4. februara, kada je nvestitor i uhapšen.
Za objekat u izgradnji graditelj poseduje građevinsku dozvolu za jednostrano uzidan stambeno-poslovni objekat. Omogućeno je da zgrada poseduje prizemlje i tri etaže, što nije ispoštovano. Inače, u Sazonovoj ulici nije dozvoljena izgradnja zgrada većih od tri sprata.
Kako je u petak istakao zamenik gradonačelnika Goran Vesić,investitor u Sazonovoj je dobio građevinsku dozvolu, ali je, kako kaže Vesić, smislio da izgradi još sprat-dva više i zaradi dodatno.
- A, mi imamo 95 odsto zahteva za legalizaciju stanova do sto kvadrata od "običnih" ljudi - argumentuje Vesić i navodi da nelegalna gradnja više neće biti tolerisana. - U sprezi sa raznim državnim službenicima su razni kvaziinvestitori, odnosno polukriminalci koji grade bespravno i uništavaju naš grad - kaže on. - Time nanose veliku štetu tako što dođu u neku ulicu, kupe plac, naprave bespravnu zgradu i zatim se nelegalno priključe na kanalizaciju i vodovod, odnosno unište sve ono što kuće u okolini imaju. Ti ljudičekaju kada će biti nova legalizacija, kako bi završili svoj posao.
U KOMŠILUKU JOŠ NELEGALNIH
OBILAZEĆI gradilište na Vračaru, reporteri "Novosti" zatekli su još jednu sličnu građevinu na broju 25, gde su grubi radovi završeni pre nekoliko godina. Fasada je kompletno završena, ali stolarija nije urađena. Na građevinskoj tabli stoji da je početak radova bio 10. septembar 2013. godine, a rok za završetak 31. 12. 2014. godine.
Objekat nikada nije useljen, niti je dobio potrebne papire za legalizaciju. Ulaz u zgradu je ograđen, a do danas nije primila stanare.
Preporučujemo
NEIMAR RUŠI SPRAT: U Sazonovoj 21 na Vračaru počelo uklanjanje nelegalne gradnje
09. 07. 2021. u 07:52
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (1)