KC Niš: Direktor prvi snimio glavu

J. Ć.

21. 12. 2017. u 07:26

U KC Niš počeo sa radom aparat za magnetnu rezonancu

КЦ Ниш: Директор први снимио главу

U NOVOM Kliničkom centru u Nišu u sredu je urađen prvi pregled na novom aparatu za magnetnu rezonancu, koji je jedan od najsavremenijih u regionu i zasada jedini u Srbiji.

Simbolično, prvi je pregledan prof. dr Zoran Radovanović, generalni direktor Kliničkog centra kome je rađen dijagnostički pregled glave, a sama procedura trajala je nešto kraće od pola sata.


- Kao specijalista radiologije i supspecijalista neuroradiologije, a onda i kao direktor Kliničkog centra odlučio sam da ja budem prvi pacijent, jer je ovaj aparat jedini u zemlji i tu je kod nas. To će, osim najsavremenijeg pregleda, omogućiti brži rad, a liste čekanja će do polovine iduće godine, biti prošlost - istakao je Radovanović.

Odmah nakon otvaranja nove zgrade, i 128-multislajsni skener stavljen je u upotrebu, te je u prethodna dva dana pregledano desetak pacijenata.- Još u ponedeljak smo započeli rad i na tom aparatu, te smo prvog dana pregledali dva pacijenta, a evo danas radimo čitav dan i tako će biti i nadalje naravno - navodi Ivica Milošević, glavni radiološki tehničar KC Niš.



Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (5)

Vladimir

21.12.2017. 17:09

I treba.Jer centar treba da se razradi.A i rezultati su važni.Mislim snimka.