Đokoviću nagrada Povratak godine, Vajda najbolji trener

Tanjug

09. 11. 2018. u 13:12

Srpski as dobio je priznanje glasovima kolega nakon što je za samo četiri i po meseca od 22. mesta završio godinu na prvom posle osvajanja dva gren slema i dva Mastersa

Ђоковићу награда Повратак године, Вајда најбољи тренер

Novak Đoković foto: AP

Najbolji srpski teniser Novak Đoković dobio je ATP nagradu "Povratak godine", dok je njegov trener Marijan Vajda najbolji ove sezone.

Srpski as dobio je priznanje glasovima kolega nakon što je za samo četiri i po meseca od 22. mesta završio godinu na prvom posle osvajanja dva gren slema - Vimbldona i US Opena i dva Mastersa u Sinsinatiju i Šangaju.

- Đoković je obezbedio istorijski povratak na mesto broj 1 na kraju sezone i postao je prvi teniser izvan Top 20 koji se popeo na čelo liste u toku iste sezone. Peti put je godinu završio kao prvi, što je uspelo još Džimiju Konorsu i Rodžeru Federeru, a ispred je samo Pit Sampras - navodi se na sajtu ATP-a.

Slovački stručnjak Vajda, koji se vratio u Đokovićev tim u aprilu, proglašen je za najboljeg u izboru trenera, a u obrazloženju se ističe da je Novaka odveo ponovo do vrha.

Nagrade su dobili Stefanos Cicipas (najviše napredovao), Rodžer Federer (omiljeni igrač navijača), Oliver Marah i Mate Pavić (najbolji dupl), Aleks de Minor (najbolji novajlija), Rafael Nadal (fer-plej), Tomi Robredo (za humanost) i Majk Brajan i Džek Sok (omiljeni dubl navijača).

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)

Miki - Zg

09.11.2018. 18:38

Očekivano ,od srca čestitam .Ponosan sam što sam vjerni fan Novakov , što ga pratim ovih 15 god.kao njegov deda ,što sam vjerovao u njega kada niko nije ,i što vjerujem da će na kraju karijere biti najbolji teniser u povjesti tenisa ! Pozdrav svim njegovim navijačima ,u svijetu !

Simke

10.11.2018. 08:46

I kad si pobedjivao i kad je gubio uvek smo bili uz tebe Nole. Zelimo ti svu srecu ovog sveta. Pozdrav familija Simovic Bec

Миро Марковић

12.11.2018. 06:55

Аксиос! Заслужено признање. Најлепше је што долази од његових колега у тенису а није по политичком кључу, по бојi коже или националности. Баш због овога велики број лјуди воли прави спорт, јер смо ту сви људи једнаки.