Oštro saopštenje crveno-belih posle Olimpijakosa: Ubačene grupe za rušenje Zvezde, pojedinci smatraju da su iznad kluba
21. 12. 2019. u 12:44
Klub upire prstom u bivše uprave i strukture iz protivničkih tabora. Rezultate svega toga smo videli pre 2011. godine - poručuju sa Malog Kalemegdana
Filip Čović Foto: D. Stjepanović
ZVIŽDUCI Filipu Čoviću i Džejmsu Gistu nepravedno su odgurnuli u stranu pobedu Crvene zvezde nad Olimpijakosom za ostanak u plej-of trci, briljantnu košgetersku kreaciju Lorenca Brauna, koji je sa 34 poena postavio klupski rekord u evroligaškim utakmicama.
Transparent „Tata, kupi mi klub“, kratkotrajno istaknut pre početka meča na tribini „Arene“ iza klupe crveno-belih, nagovestio je neprijatne scene u polupraznoj dvorani. Kada je Zvezdin plejmejker i sin predsednika Nebojše Čovića zamenjen u drugoj četvrtini, izlazak sa terena propratili su zvižduci manjinskog dela prisutnih navijača. Trener Dragan Šakota odlučio je da ostavi Filipa na klupi do kraja meča.
- Praktično je nemoguće pobeđivati u takvoj atmosferi. To je zajednički stav celokupnog igračkog kadra i stručnog štaba KK Crvena zvezda, koji će se tim povodom obratiti javnosti u narednim danima i obrazložiti svoj stav.
Tim povodom, klub s Malog Kalemegdana oglasio se saopštenjem u kojem se u uvodnom delu ističe zahvalnost velikom delu publike na podršci i kada nije išlo i kada je napravljen veliki preokret.
-Međutim, veliku mrlju na ovu pobedu bacilo je odvratno ponašanje nekoliko organizovanih manjih grupa pojedinaca, koji su zviždali pojedinim igračima našeg tima, Filipu Čoviću i Džejmsu Gistu. Najoštrije osuđujemo ponašanje instruiranih i organizovanih manjih grupa pojedinaca, koji očigledno smatraju da su iznad kluba i konstantno stvaraju negativnu atmosferu na našim utakmicama, zvižde pojedinim igračima koji svojim ponašanjem ničim nisu izazvali niti zaslužuju takvu reakciju. Već nedeljama ukazujemo da su organizovani zna se i od koga i za koga, sa ciljem da ruše klub, šire defetizam i dezinformacije, sakrivajući se iza navodne želje da pomognu Crvenoj zvezdi.
U delu saopštenja prstom se upire u neke ranije rukovodeće strukture kluba.
-Rezultate takvih videli smo pre 2011, kada se Crvena zvezda gotovo ugasila. Neki od njih sada vode pojedine portale i medije. Sada je već očigledno da to rade organizovane ubačene grupe, prvo one kojima je interes iz nekih drugih tabora da sruše Zvezdu, ali tu ima i onih „lojalnih zvezdaša“ koji ne mogu da istrpe „godine Crvene zvezde“ i čine sve da sruše klub koji je uspeo da se vrati na mesto koje zaslužuje. Zato pozivamo sve dobronamerne zvezdaše da na provokacije ne nasedaju, već da takvim pojedincima uskrate mogućnost da budu u hali, destabilizuju klub stvarajući atmosferu koja predstavlja sramotu svih nas.
PROČITAJTE JOŠ: Lorencov čas košarke Olimpijakosu: Zvezda posle preokreta i odličnog drugog poluvremena razbila Grke
Klub navodi da odluku o tome ko će biti u timu i koliko će igrati, donose isključivo trener i stručni štab.
-Međutim, dobro osmišljena mreža i kampanja raznih limarskih radionica i „jutjub“ emisija trudi se svim silama da „objasni“ javnosti da je istina drugačija. Kada već u prethodnim godinama nisu prošle priče o „bankomatima“ i mezimčetu ove države, finansijskom iscrpljivanju, iznošenju raznih neistina o radu našeg kluba.
PROČITAJTE JOŠ:Lazić ljut zbog transparenta upućenog Čoviću: Ovo je poslednji put da igramo u ovakvim uslovima pred našim navijačima
NE KUPUJE SE PRAVO NA VREĐANjE
UZ zahvalnost svakom ko kupovinom karte pomaže klubu, Crvena zvezda poručuje da time nije kupljeno pravo da vređa igrače.
- Ni igrači, ni stručni štab, ni uprava nisu nečiji džak za udaranje, već deo sistema koji je u tome što radi najbolji na ovi prostorima već godinama unazad. Takvi koji bi da leče svoje nezadovoljstvo, nisu ni navijači ni simpatizeri.
šućpur
21.12.2019. 13:37
Narod je uvek u pravu
@šućpur - Izjava treba da glasi "Pametan narod je uvek u pravu"Ko razume, shvatice !!
Нису звиждали Гисту него Кузмићу. Његов учинак је на утакмиц
Nije lepo što su zviždali. Filip je dobar momak ali nije igrač za evroligu. Tvrdoglavi otac ga je doveo u ovu neprijatnu situaciju. Njegov +/- je katasrofalan. Sa njim na terenu zvezda uvek gubi. Neka igra povremeno ABA ligu i to je to.
Ovim je kraj Filipu u Zvezdi i hvala onom ko je to smislio i istakao.
Komentari (8)