Zvezdina pobeda za Partizan i srpsku košarku
16. 02. 2015. u 22:10

Foto N. Paraušić
Košarkaši Crvene zvezde odličnom odbranom u poslednjoj četvrtini slomili su otpor Cedevite i pobedom 78:63 (16:22, 27:11, 16:25, 19:5) zatvorili 22. kolo ABA lige
PREKINULI su košarkaši Crvene zvezde niz od tri poraza u dva takmičenja i obnovili oštećenu fasadu samopouzdanja uoči nastupa na finalnom turniru Kupa Koraća u Nišu (19 – 22. februar). U derbiju 22. kola ABA lige protiv Cedevite klizili su linijom velikih oscilacija i u završnici izvukli ubedljivu pobedu – 78:63.
Sa oporavljenim Jovićem u petorci, jedinim koji je pokazivao znake svežine, crveno-beli su uhodali u meč tromo, kao pasivni posmatrači duela sa veoma motivisanim i iznenađujuće agresivnim rivalom. U prvih šest i po minuta postigli su samo dva poena iz igre (4:16), dok su Zagrepčani igrali po receptu koji je trener Repeša prepisao od kolege Radonjića.
Uporedo sa zagrevanjem prilično hladne atmosfere u “Pioniru”, nadolazila je snaga potrošena u iscrpljujućem evroligaškom okršaju sa Panatinaikosom. Umesto “ispumpanih” Vilijamsa, Marjanovića i Mitrovića, u prvi plan istupili su Dženkins, Kalinić, Jović i Cirbes, dok specijalne zasluge za seriju 25-5 u drugoj četvrtini pripadaju sve boljem Tejiću. Mladi krilni centar otkrio je još jednu stranu svog talenta kao najbolji asistent svog tima u ovom meču.
Međutim, Zvezdin nalet bio je kratkog daha i potpuno utihnuo u trećoj deonici, u kojoj su hladnokrvni gosti trojkama uveli našu ekipu u krug nervoze, vrteći se u njemu sve do prestrogo dosuđene tehničke greške treneru Radonjiću. Čini se da je to bio pokušaj da se umire protesti igrača, klupe i navijača, koji su izazvali ubacivanje upaljača i flaša na teren.
U poslednjih deset minuta crveno-beli su počeli manje da obraćaju pažnju na disbalans u sudijskom kriterijumu i fokusirali se na ono što najbolje rade ove sezone – pobeđuju. Izoštrena čula kapitena Mitrovića, Marjanovića i konstantno koncentrisanog Dženkinsa izvela su Zvezdu na raščišćen put ka 21. pobedi u jadranskoj sezoni.
C. ZVEZDA 78
CEDEVITA 63
DVORANA “Pionir”. Gledalaca: 5.135. Sudije: Rutešić, Koljenšić, Majkić.
C. ZVEZDA: Vilijams 3, Rebić, Dangubić, Mitrović 14 (9 SK), Lazić 4, Blažič 5, Kalinić 10, Marjanović 10, Tejić 6 (4 as), Dženkins 11, Jović 7, Cirbes 8.
CEDEVITA: Zubčić 5, Barać 7, Ramljak, Pilepić 10, Babić 5, A. Delaš, Žganec, Bilan 13, M. Delaš, Gordić 9, Tomas 9, Arapović 5.
Po četvrtinama: 16:22, 27:11, 16:25, 19:5.
Milan
16.02.2015. 22:37
Prosla i ova utakmica su za ozbiljnu reakciju uprave Zvezde? Osam tehnickih gresaka za dve utakmice pokazuju ociglednu sudijsku nameru protiv Zvezde. U kombinaciji sa katastrofalnim sudjenjem Megi, namera je jasna. Omoguciti hrvatskim klubovima da imaju bolji koeficijent od srpskih i na racun Srbije dobiju jos jedno Mesto u ligi. Mislim da je krajnje vreme da okrenemo ledja njihovoj kosarkaskoj ligi!
@Milan - Dok se mi grobari i vi delije prepucavamo medju nama oni se vuku kao creva potpuno se slazem sa vasim komentarom.Milane radujeme sto jos uvek postoje ozbiljni navijaci koji gledaju istini u oci.
Ovakvo sudjenje nismo imali od 2000-ite na ovamo..
Hvala komsije! Retka prilika da navijam za Zvezdu. :-)
@Vrabac - Zar se zvezda negde takmiči?
Komentari (12)